Jak zavolat kamarádovi s Androidem přes FaceTime


Apple nedávno zpřístupnil FaceTime i pro zařízení s Androidem a Windows, ovšem s určitými omezeními: tady je druhý život FaceTime

FaceTime je jednou z nejdéle fungujících služeb společnosti Apple. Byla oznámena před více než deseti lety a až dosud zůstávala službou vyhrazenou pouze pro uživatele Apple, tedy pro ty, kteří vlastní iPhone, iPad nebo Mac a kteří si mohli volat a videotelefonovat volně pomocí svého internetového připojení.

Nedávno se Apple rozhodl být méně nepružný v "požadavcích" na používání FaceTime, a přestože s mnoha omezeními v Cupertinu natáhli ruku i k těm, kteří používají počítač s Androidem nebo Windows. Jedná se o historický zlom, pokud si uvědomíte, že od představení FaceTime (2010) až do včerejška Apple ze své pozice neuhnul ani o píď. Řešení v prohlížeči vyhrazené pro uživatele jiných zařízení než Apple je ve fázi beta a ti, kteří jej testovali, tvrdí, že spojení s voláním není příliš stabilní, ale jako všechny nové funkce se možná bude muset trochu zaběhnout, než bude fungovat správně.

Jak zavolat na FaceTime s Androidem

První možností, jak zavolat příteli s Androidem pomocí FaceTime pro iPhone a iPad, je otevřít aplikaci FaceTime a klepnout na možnost Vytvořit spojení. Ihned po jeho stisknutí se zobrazí klasická obrazovka sdílení, na které si můžete vybrat médium, jehož prostřednictvím chcete odkaz na hovor sdílet.

Aternativy jsou typické, které nabízí iOS a iPadOS, tedy Zprávy, WhatsApp, Telegram, Messenger a tak dále. Po odeslání odkazu na hovor musíte počkat, až příjemce - v tomto příkladu je to uživatel systému Android, ale může to být i uživatel systému Windows - klepne na odkaz, který otevře webovou stránku, prostřednictvím které se může hovoru zúčastnit.

Druhou možností - nejbezprostřednější - jak zavolat příteli se systémem Android pomocí FaceTime je otevřít aplikaci a klepnout na položku Nový hovor FaceTime. Pokud má volaná osoba zařízení Apple, přijme hovor přes FaceTime přímo, ale pokud má telefon se systémem Android, aplikace automaticky vygeneruje odkaz, který příjemci umožní přijmout hovor prostřednictvím webového prohlížeče.


Jak volat z Androidu pomocí FaceTime

Pro Android neexistuje aplikace FaceTime a prostřednictvím FaceTime není možné - alespoň prozatím - volat z iPhonu na Android. Hovorů vytvořených iPhonem se můžete účastnit pouze vy, a to nebylo tak samozřejmé: Apple již léta vyjadřuje svůj záměr ponechat FaceTime uzavřený pouze pro uživatele Apple a teprve nedávno otevřel možnost dát šanci zákazníkům se systémy Android a Windows.

Scénář aplikace FaceTime pro Android je tedy prozatím spíše nepravděpodobný.


Potřebuje člověk k účasti na FaceTime účet Apple?

Ti, kdo se účastní jako "volající", tedy uživatelé Androidu nebo Windows, nepotřebují k hovoru FaceTime účet Apple. Před připojením k hovoru jednoduše zadejte své jméno, které se poté zobrazí volajícímu. Volající pak rozpozná vaše jméno a zahájí hovor.