Problémy s voláním přes Iliad, technici pracují na řešení


Někteří uživatelé nemohou se svou kartou Iliad volat ani přijímat hovory: problém je zřejmě lokalizován pouze v některých oblastech Itálie

Je to už dva měsíce, co Iliad vstoupil na italský trh: nový telefonní operátor zaútočil na trh s levnými tarify a donutil konkurenci snížit ceny. Cílového počtu jednoho milionu uživatelů bylo dosaženo za necelých šedesát dní, a to navzdory některým technickým problémům, které zejména na začátku přinutily techniky Iliady k mimořádnému úsilí.

Problémy se však nezdají být zcela vyřešeny. Na sociálních sítích někteří uživatelé hlásí nefunkčnost, která trvá již nejméně několik dní a která znemožňuje uskutečňovat a přijímat hovory: ikona sítě ukazuje nedostatek signálu, ale datové služby fungují v 3G i 4G. Můžete tedy procházet internet, používat WhatsApp a Facebook, ale nemůžete telefonovat. Společnost Iliad rovněž potvrdila existenci tohoto problému a snaží se jej co nejdříve odstranit, ale není jasné, co je jeho příčinou.

Jak vyřešit problém s voláním v aplikaci Iliad

Inženýři společnosti Iliad pracují na odstranění problému, ale řešení zatím nebylo nalezeno. Uživatelé, které tento problém trápí, používají k jeho vyřešení různé triky. Někteří například nastavili svou telefonní síť na 3G, protože se zdá, že problémy způsobuje síť 4G. Nefungovalo to však u všech uživatelů.

Jednou z vyloučených příčin je chytrý telefon a mobilní operační systém: problém se vyskytl jak u uživatelů iOS, tak Androidu. Totéž platí i pro geografickou oblast: problém se týká lidí žijících desítky a desítky kilometrů daleko.


Co říká Iliad

Problém není pro Iliad neznámý: uživatelé, kteří volali na zákaznický servis, byli ujištěni, že nejsou jediní, kdo nemůže přijímat a uskutečňovat hovory, a že technici pracují na tom, aby se situace vrátila do normálu. Na otázku po příčině problému však nedokázali odpovědět. Uvidíme, jak se situace vyvine v příštích dnech a zda bude problém s voláním na Iliadu vyřešen.