Xiaomi Mi Mix 3 přes celou obrazovku s výsuvným fotoaparátem


Xiaomi se inspirovalo telefonem Vivo Nex a na svůj nový smartphone Mi Mix 3 plánuje umístit výsuvný fotoaparát, zde je jeho podoba

Výřez, tedy notch v horní části obrazovky, je velkou novinkou představenou iPhonem X, která se během několika měsíců stala trendem u mnoha smartphonů. Novým trendem by se brzy mohla stát výsuvná přední kamera, kterou uvidíme i u nového Xiaomi Mi Mix 3. 

V Číně se objevily snímky nového smartphonu Xiaomi, který patří mezi nejočekávanější modely druhé poloviny roku 2018. Výsuvný fotoaparát u Xiaomi Mi Mix 3 bude přední kamerou, trochu podobně jako jsme to již viděli u telefonu Vivo Nex S. Kromě této zajímavé novinky by design smartphonu Xiaomi neměl být oproti předchozí verzi Mi Mix 2 příliš revoluční. Proč se ale rozhodli umístit přední kameru do výsuvného krytu? Jednoduše, protože tak můžete mít smartphone přes celou obrazovku, který zlepšuje výsledný zážitek uživatele, který si může nejlépe prohlížet oznámení, videa, fotografie a aplikace bez jakéhokoli rámečku. Je zřejmé, že když budeme fotoaparát potřebovat, vyjede mírným vyvýšením na horní hraně zařízení.

Xiaomi Mi Mix 3: technické specifikace

Zbytek konstrukce nového Xiaomi Mi Mix 3 nabízí "klasický" duální zadní fotoaparát, tedy nevysouvací, s LED bleskem. Telefon nemá žádná fyzická tlačítka, kromě tlačítka hlasitosti a tlačítka napájení na bočních hranách, a žádné rámečky. Rohy jsou velmi zaoblené, aby umožňovaly co nejergonomičtější držení. Šasi bude tvořit kombinace skla a kovu na bočních hranách. Výsuvný fotoaparát je velmi podobný tomu u modelu Vivo Nex S, kde je snímač umístěn v malém krytu v horní části, který můžeme vysunout, pokud potřebujeme fotoaparát použít. V tuto chvíli první zvěsti hovoří také o snímači otisků prstů ukrytém pod displejem.

V tuto chvíli se jedná pouze o rendery, a tedy předpovědi zdrojů blízkých čínské společnosti, ale je velmi pravděpodobné, že se Xioami v zájmu maximálního využití celoobrazovkového vzhledu svého smartphonu rozhodne vyřadit fotoaparát z vnějšího designu a umístit jej do skrytého krytu uvnitř zařízení.