Jak zapnout / vypnout automatické dokončování v aplikaci Excel

Možnost Automatické dokončování v aplikaci Microsoft Excel automaticky vyplní data při psaní, ale není to užitečné za všech okolností.

Naštěstí můžete Automatické dokončování kdykoli zakázat nebo povolit.


Kdy byste měli a neměli používat automatické dokončování

Tato funkce je užitečná při zadávání dat do listu, který obsahuje spoustu duplikátů. Se zapnutým automatickým dokončováním, když začnete psát, automaticky vyplní zbytek informací z kontextu kolem, aby se urychlilo zadávání dat.

Řekněme, že zadáváte stejné jméno, adresu nebo jiné informace do více buněk. Bez funkce Automatické dokončování byste museli data přepisovat nebo je znovu kopírovat a vkládat, což ztrácí čas.

Pokud jste například do první buňky zadali „Mary Washington“ a v následujících buňkách mnoho dalších věcí, například „George“ a „Harry“, můžete „Mary Washington“ znovu zadat mnohem rychleji pouhým zadáním „M“ a poté stiskněte Enter, aby Excel automaticky zadal celé jméno.

Můžete to udělat s libovolným počtem textových záznamů v libovolné buňce v libovolné sérii, což znamená, že pak můžete zadat „H“ v dolní části, aby aplikace Excel navrhla „Harry“, a poté znovu zadat „M“, pokud to potřebujete název automaticky dokončen. Není třeba kopírovat ani vložit žádná data.

Automatické dokončování však není vždy vaším přítelem. Pokud nepotřebujete nic duplikovat, stále to automaticky navrhne pokaždé, když začnete psát něco, co sdílí stejné první písmeno jako předchozí data, což může často být více obtěžováním než pomocí.

Povolit / zakázat automatické dokončování v aplikaci Excel

Kroky pro povolení nebo zakázání automatického dokončování v aplikaci Microsoft Excel se liší v závislosti na verzi, kterou používáte:

V Excelu 2019, 2016, 2013 a 2010

 1. Přejděte na Soubor > možnosti menu.

 2. v Možnosti aplikace Excel okno, otevřít pokročilý nalevo.

 3. Pod Možnosti úprav sekce, přepínat Povolit automatické dokončování pro hodnoty buněk zapnout nebo vypnout podle toho, zda chcete tuto funkci zapnout nebo vypnout.

  Lifewire

 4. Klepněte nebo klepněte na tlačítko OK uložit změny a pokračovat v používání aplikace Excel.

V aplikaci Excel 2007

 1. Klepněte na tlačítko Tlačítko Office.

 2. Vybrat Možnosti aplikace Excel k vyvolání Možnosti aplikace Excel dialogové okno.

 3. Vybrat pokročilý v podokně vlevo.

 4. Klikněte na políčko vedle Povolit automatické dokončování pro hodnoty buněk políčko pro zapnutí nebo vypnutí této funkce.

 5. Vybrat OK zavřete dialogové okno a vraťte se do listu.

V aplikaci Excel 2003

 1. přejděte na Nástroje > možnosti z řádku nabídek otevřete možnosti dialogové okno.

 2. Vyberte editovat Karta.

 3. Zapněte / vypněte automatické dokončování pomocí zaškrtávacího políčka vedle položky Povolit automatické dokončování pro hodnoty buněk volba.

 4. klikněte OK uložit změny a vrátit se do listu.