Jak spustím Windows v nouzovém režimu?

Když spustíte počítač se systémem Windows v nouzovém režimu, můžete vyřešit všechny druhy problémů, zejména ty, které se týkají ovladačů zařízení a souborů DLL. Můžete také vyřešit některé chyby modré obrazovky smrti a další podobné problémy, které přerušují nebo znemožňují normální spuštění systému Windows.

Windows bohužel nedává jasně najevo, jak se restartuje v nouzovém režimu. Postupujte podle níže uvedených pokynů a proveďte konkrétní kroky, které je třeba podniknout ve verzi Windows, abyste se dostali do nouzového režimu.

Tyto pokyny platí pro Windows 10, Windows 8 a Windows 7; podívejte se, kterou verzi systému Windows máte, pokud si nejste jisti, kterou sadu pokynů máte následovat. Pokud máte některý z tabletů řady Surface od společnosti Microsoft, pokyny se mohou trochu lišit.


Jak spustit Windows 10 a 8 v nouzovém režimu

 1. Otevřete okno Nastavení stisknutím Vyhrát+I. Jiným způsobem, jak to provést v systému Windows 10, je kliknutí pravým tlačítkem myši na tlačítko Start a výběr Nastavení.

 2. Ve Windows 10 vyberte Aktualizace a bezpečnost a pak Obnova.

  Ve Windows 8 přejděte na Změna nastavení PC > Aktualizace a obnovení > Obnova.

 3. vybrat Restartovat nyní z Rozšířené uvedení do provozu sekce.

 4. Po restartování počítače se pomocí této cesty dostanete k možnostem nouzového režimu: Poradce při potížích > Pokročilé volby > Startup Settings > Restart.

  Až se budete na tuto obrazovku muset příště dostat rychleji, podržte klávesu směna při výběru Restart z přihlašovacího okna. Po restartu budete přesměrováni na tuto obrazovku.

 5. Po dalším restartu se zobrazí několik možností spuštění. Vybrat 4 or F4 vstoupit do nouzového režimu, nebo 5 or F5 vstoupit do nouzového režimu se sítí, pokud potřebujete aktivovat také síťové ovladače.

 6. Počkejte, až se Windows spustí v nouzovém režimu.

Jak spustit Windows 7 v nouzovém režimu

Nejjednodušší způsob, jak spustit Windows 7 v nouzovém režimu, je nástroj Konfigurace systému:

Jak spustit Windows v nouzovém režimu pomocí konfigurace systému

 1. V nabídce Start vyhledejte a vyberte msconfig.

 2. Vybrat Bota Karta.

 3. umožnit Bezpečné boot dole, pod Možnosti Boot sekce.

 4. vybrat Minimální povolit nouzový režim nebo zvolit Síť pokud budete potřebovat připojení k síti v nouzovém režimu.

 5. vybrat OK, a pak vyberte Restart. Pokud se nezobrazí výzva k restartování, restartujte normálně z nabídky Start.

 6. Váš počítač se restartuje do nouzového režimu, který jste vybrali v kroku 4.


Omezení nouzového režimu

Spuštění systému Windows v nouzovém režimu nevyřeší, nezabrání ani nezpůsobí žádný problém se systémem Windows. Nouzový režim je jednoduše způsob, jak spustit Windows s minimální sadou ovladačů a služeb, s myšlenkou, že operační systém bude fungovat dostatečně správně, aby vám pomohl problém vyřešit.

Máte potíže se spuštěním systému Windows v nouzovém režimu pomocí jedné z výše uvedených typických metod? Vyzkoušejte další možnosti, jak vynutit restart systému Windows v nouzovém režimu.