Jak přidat kontakty na Skype

Rozšiřte svou digitální síť přátel a kolegů přidáním kontaktů na Skype. Na rozdíl od některých služeb zasílání zpráv udržuje Skype svůj vlastní samostatný seznam kontaktů.

Tyto pokyny platí pro všechny verze Skype na všech platformách.

Jak přidat kontakty na Skype pro Windows a macOS

Zkušenosti se Skype v systému Windows a macOS se v průběhu let změnily, ale dnes existuje parita mezi oběma hlavními platformami pro stolní počítače. Protože Skype přichází v osobních i podnikových vydáních (prostřednictvím Skype pro firmy), udržuje si program vlastní adresář.

Pokud máte firemní účet Skype pro firmy, při změně zaměstnavatele přijdete o firemní adresář. Ve svém osobním adresáři však nic neztratíte.

 1. Chcete-li do seznamu kontaktů přidat někoho nového, vyberte ikonu + Kontakt a poté vyberte Přidat nový kontakt.

 2. Skype zobrazuje navrhované kontakty na základě osob ve vašem seznamu kontaktů Skype. Pokud je tam osoba, kterou chcete přidat na Skype, vyberte přidat tlačítko vedle jejich jména.

 3. Pokud se jméno dané osoby na tomto seznamu neobjeví, podívejte se do horní části okna, kde modrá lišta požaduje Skype jméno, e-mail, číslo. Napište, co víte o požadovaném kontaktu, výběrem kterékoli ze tří navrhovaných možností. Seznam návrhů se zúží, aby bylo možné osobu identifikovat.

 4. Vybrat přidat tlačítko na příslušném návrhu a tento záznam se stane jedním z vašich kontaktů Skype.

Jak mohu přidat kontakt na Skype pro web?

Stejně jako jsou nyní Skype verze pro stolní počítače jednotné, webová služba není úplně stejná. Nemá kontakty, jako ostatní verze Skype. Místo toho má seznam konverzací. To znamená, že kdokoli, s kým jste nedávno mluvili, je snadno dosažitelný, ale to nepomůže, pokud jste ještě s nikým nemluvili nebo pokud chcete chatovat s někým novým.

 1. Chcete-li někoho najít ve webové službě Skype, vyberte vyhledávací lištu vlevo nahoře a zadejte jméno, e-mailovou adresu nebo uživatelské jméno Skype osoby a stiskněte klávesu vstoupit na klávesnici nebo vyberte Prohledat adresář Skype.

 2. Po chvíli se zobrazí seznam potenciálních kontaktů. Je pravděpodobné, že ten, který chcete, je uveden v horní části. Pokud tomu tak není, podívejte se do seznamu.

 3. Když najdete požadovanou osobu, vyberte její jméno. Účet se zobrazí v hlavním okně chatu s modrým tlačítkem, které zní: Přidat do kontaktů. Vyberte ji.

 4. Je dobré poslat rychlou zprávu, abyste se představili, ale dokud nový kontakt nepřijme váš požadavek, účet se zobrazí offline a nebudete moci chatovat.

Jak přidat někoho na Skype na mobilu

Stejně jako desktopový klient Skype pro Windows a macOS je mobilní verze Skype srovnatelná pro Android i iOS. Bez ohledu na to, jaké zařízení máte, vám následující kroky pomohou rozšířit síť.

 1. Otevřete aplikaci Skype a přejděte do spodní nabídky. Klepněte na Kontakty na pravé straně.

 2. V horní části obrazovky pod nadpisem Přidejte nový kontakt, zadejte Skype jméno, e-mailovou adresu nebo skutečné jméno vašeho přítele. Prohlédněte si výsledky. Když najdete správnou osobu, klepnutím na její jméno otevřete profil.

 3. Přejděte do dolní části stránky profilu a pod jejich jménem Skype klepněte na ikonu Přidat kontakt odkaz pro přidání záznamu do vašeho seznamu kontaktů.

Jak přidat kontakt na Skype pro firmy

Skype pro firmy funguje jinak než ostatní klienti Skype, protože jeho funkce řídí administrátor organizace. Stále máte určitou autonomii pro přidávání kontaktů na Skype; prostě musíte pracovat v souladu s pravidly.

 1. Chcete-li přidat někoho do vaší organizace, zadejte do vyhledávacího pole jméno. Skype uvádí seznam všech, kteří jsou blízko vašeho hledání Moje kontakty.

 2. Pokud vidíte zamýšlenou osobu, klikněte pravým tlačítkem a vyberte Přidat do seznamu kontaktů.

 3. Chcete-li přidat někoho mimo vaši organizaci, musí vám správce poskytnout přístup k adresáři Skype. Proces je jinak identický.

Jak odebrat Skype kontakt

Odebrání kontaktu Skype je stejně snadné jako přidání kontaktu, protože ve většině případů je proces opačný než přidání nového kontaktu.

 1. Ve Windows nebo macOS vyberte kontakt a poté vyberte příslušné jméno, jak se zobrazuje v hlavním okně. Na stránce profilu kontaktu přejděte dolů, kde uvidíte několik možností. Svou konverzaci můžete smazat, osobu zablokovat nebo kontakt zcela smazat.

 2. Skype pro web je ještě rychlejší. Klikněte pravým tlačítkem na jméno osoby v konverzaci a vyberte Smazat kontakt z nabídky. Vyberte modrou Vymazat v potvrzovacím okně.

 3. Ve Skypu pro firmy vyberte kontakt, který chcete odebrat, klikněte pravým tlačítkem na záznam a vyberte Odebrat ze seznamu kontaktů.

 4. Na mobilu klepněte na Kontakty, vyberte osobu, kterou chcete odstranit, přejděte do dolní části profilu a klepněte na Smazat kontakt.