Chyba 0x80070643: Co to je a jak jej opravit

Pokud se aktualizace systému Windows neinstaluje, může se kód chyby 0x80070643 zobrazit takto:

 • Instalace se nezdařila dne (datum) - 0x80070643

K chybě 0x80070643 může dojít také při instalaci nebo aktualizaci jakékoli aplikace pro Windows.

Pokyny v tomto článku platí pro Windows 10, Windows 8 a Windows 7.

vectorplusb / istock / Getty Images

Příčiny chyby 0x80070643

Chybová zpráva 0x80070643 je obvykle výsledkem nesprávně nakonfigurovaných nastavení systému, malwaru nebo virové infekce, nesprávné funkce ovladače, poškozených nebo chybějících systémových souborů nebo starých verzí programů, které nebyly při stažení nové verze odstraněny správně. K chybě 0x80070643 může dojít také při nesprávném vypnutí počítače nebo tabletu se systémem Windows nebo odpojení od zdroje napájení během používání.

Jak opravit chybu 0x80070643

Vyzkoušejte tyto kroky v uvedeném pořadí, dokud zpráva nezmizí a aktualizace nebude úspěšná:

 1. Opakujte instalaci. Někdy bude opětovný pokus o instalaci nebo aktualizaci fungovat, takže stojí za to zkusit alespoň jednou, než budete pokračovat v dalším odstraňování problémů.

 2. Znovu stáhněte soubor. Pokud jste stáhli aktualizaci nebo aplikaci a zobrazuje chybovou zprávu 0x80070643, soubor se mohl během procesu stahování poškodit. Stáhněte si jej znovu a zjistěte, zda to problém vyřeší.

  Nejprve odstraňte původní soubory, které jste stáhli, abyste je místo nového stahování omylem nenainstalovali.

 3. Odinstalujte a znovu nainstalujte aplikaci. Pokud se během aktualizace aplikace vyskytne chyba 0x80070643, může dojít k poškození stávající verze aplikace. Pomocí odinstalačního programu systému Windows program odeberte a poté jej znovu nainstalujte. Měla by být nainstalována nejnovější verze, takže ji nebudete muset aktualizovat.

  Chcete-li rychle odinstalovat aplikaci v systému Windows 10, klepněte pravým tlačítkem na její název v nabídce Start a vyberte Odinstalovat.

 4. Zkontrolujte připojení k internetu. Pokud aktualizace vyžaduje připojení k online serveru, může instalační proces pozastavit připojení přes internet. Pokud test rychlosti internetu odhalí slabé připojení, existuje několik způsobů, jak opravit pomalé připojení k internetu.

 5. Ukončete všechny ostatní programy. Spuštění jiných programů může někdy ovlivnit aktualizaci nebo instalaci přístupem k důležitým souborům a použitím prostředků zařízení. Zavřete všechny otevřené programy v počítači se systémem Windows a ukončete všechny programy, které mohou běžet na pozadí (například Telegram nebo Skype).

 6. Pozastavte aktuální stahování a aktualizace. Aplikace, kterou se pokoušíte aktualizovat, mohou rušit další stahování a aktualizace. Ve Windows 10 otevřete aplikaci Microsoft Store a vyberte elipsy (...) v pravém horním rohu a poté vyberte Stahování a aktualizace. Ujistěte se, že nejsou aktualizovány ani nainstalovány žádné další aplikace, a poté zkuste instalaci znovu.

 7. Restartujte počítač. Restartování počítače se systémem Windows může opravit řadu závad systému Windows.

 8. Spusťte Poradce při potížích se službou Windows Update. Poradce při potížích se službou Windows Update skenuje a opravuje problémy spojené s aktualizacemi operačního systému a aplikací. Ve Windows 10 přejděte na Nastavení > Aktualizace a bezpečnost > Poradce při potížích > Windows Update a zvolte Spusťte Poradce při potížích.

  Pokud se při spuštění, instalaci nebo aktualizaci relativně starého softwaru zobrazí chyba 0x80070643, spusťte soubor Poradce při potížích s kompatibilitou programů, kterou najdete na stejné obrazovce jako Poradce při potížích se službou Windows Update.

 9. Nainstalujte nejnovější .NET Framework. Poškozený .NET Framework může způsobit chyby při instalaci a aktualizaci. Zkontrolujte, zda je v počítači nainstalována nejnovější aktualizace rozhraní .NET Framework od společnosti Microsoft.

 10. Spusťte nástroj .NET Framework Repair Tool. Pokud máte nejnovější aktualizaci rozhraní .NET Framework a stále se vám zobrazuje chyba 0x80070643, spusťte nástroj pro opravu rozhraní .NET Framework.

 11. Zakažte antivirový software. Antivirové programy jsou proslulé výzvou ke konfliktům s instalací aplikace a funkcemi systému. Vypněte veškerý takový software, který jste nainstalovali, a poté se pokuste o aktualizaci nebo instalaci znovu.

  Po dokončení tohoto úkolu antivirový program znovu zapněte.

 12. Proveďte skenování SFC. Skenování SFC dokáže detekovat a opravit poškozené systémové soubory v počítači. Chcete-li spustit skenování, otevřete příkazový řádek, zadejte sfc / scannow, Poté stiskněte tlačítko vstoupit.

 13. Restartujte Instalační službu systému Windows. Chyba v Instalační službě systému Windows někdy generuje chybu 0x80070643. Přejděte na Windows Services a vyberte Instalační služba Windows Installer jednou jej zvýrazněte a poté vyberte Restart odkaz na jeho levici.