Jak opravit chybu Ws2_32.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Chyby Ws2_32.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL ws2_32.

Tento soubor DLL je soubor knihovny Windows Sockets Library, který je nezbytný k tomu, aby Windows a další aplikace mohly pracovat se sítí.

V některých případech mohou chyby ws2_32.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Existuje několik různých způsobů, jak se chyby ws2_32.dll mohou ve vašem počítači zobrazit. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby ws2_32.dll:

Ws2_32.dll nebyl nalezen
Start této aplikace se nezdařil, protože ws2_32.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
Nelze najít [PATH] ws2_32.dll
Soubor ws2_32.dll chybí.
Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: ws2_32.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Ws2_32.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby ws2_32.dll je důležitá informace, která vám při řešení problému pomůže.

Chybová zpráva ws2_32.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Ws2_32.dll

Nestahujte soubor ws2_32.dll z webu „Stažení DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii ws2_32.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě ws2_32.dll.

 1. Obnovte soubor ws2_32.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru ws2_32.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor ws2_32.dll, ale koš jste již vyprázdnili, můžete soubor ws2_32.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru ws2_32.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor ws2_32.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

  Snažte se tento krok dokončit. Instalace aktualizace ze systému Windows, která může zahrnovat soubor ws2_32.dll, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 3. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby ws2_32.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba ws2_32.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba ws2_32.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, může problém vyřešit Obnovení systému.

 5. Přeinstalujte program, který používá soubor ws2_32.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL ws2_32.dll, přeinstalování programu by mělo soubor nahradit.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s ws2_32.dll. Pokud se vám například při přehrávání 2D videohry zobrazuje chyba „Soubor ws32_3.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor ws2_32.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - byl to jen příklad. Klíčem je zde věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 7. Vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby ws2_32.dll.

 8. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se snadno testují a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby ws2_32.dll, protože selžou. Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory ws2_32.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s ws2_32.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru ws2_32.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu ws2_32.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby ws2_32.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 12. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby ws2_32.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.