Jak opravit chybu Wpcap.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Chyby Wpcap.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru wpcap DLL.

V některých případech mohou chyby wpcap.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Soubor wpcap.dll používá program WinPcap, program pro zachycování paketů. Další informace o tom, co soubor dělá, najdete v uživatelské příručce k WinPcap.

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby wpcap.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby wpcap.dll:

Wpcap.dll nebyl nalezen
Start této aplikace se nezdařil, protože wpcap.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
Nelze najít [PATH] wpcap.dll
Program nelze spustit, protože ve vašem počítači chybí wpcap.dll. Zkuste tento problém vyřešit přeinstalováním programu.
Soubor wpcap.dll chybí.
Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: wpcap.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].

Chybové zprávy Wpcap.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby wpcap.dll je důležitá informace, která vám při řešení problému pomůže.

Chybová zpráva wpcap.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Wpcap.dll

Nestahujte soubor wpcap.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii wpcap.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě wpcap.dll.

 1. Obnovte soubor wpcap.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru wpcap.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor wpcap.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete obnovit soubor wpcap.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru wpcap.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Spusťte antivirovou / malware kontrolu celého systému. Některé chyby wpcap.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba wpcap.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Nainstalujte nebo přeinstalujte WinPcap. WinPcap je program, který mnoho dalších programů používá k podpoře svého softwaru, a jeho hlavní součástí je soubor wpcap.dll.

  Snažte se tento krok dokončit. Vzhledem k tomu, že WinPcap je s největší pravděpodobností nejlepším zdrojem souboru wpcap.dll, měla by instalace nebo přeinstalování programu vyřešit tento problém DLL.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba wpcap.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s wpcap.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor wpcap.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor wpcap.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - byl to jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby souboru wpcap.dll.

 7. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby wpcap.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 8. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s wpcap.dll v registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru wpcap.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 9. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu wpcap.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby wpcap.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 10. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby wpcap.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.