Jak opravit chybu D3dx10_43.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Problémy s D3dx10_43.dll jsou tak či onak způsobeny problémem s Microsoft DirectX.

Soubor d3dx10_43 DLL je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby d3dx10_43.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn d3dx10_43.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby D3dx10_43.dll

Existuje mnoho způsobů, jak se chyby d3dx10_43.dll mohou objevit ve vašem PC. Zde je několik běžnějších konkrétních chybových zpráv d3dx10_43.dll, které se mohou zobrazit:

 • D3dx10_43.DLL nebyl nalezen
 • Soubor d3dx10_43.dll chybí
 • Soubor d3dx10_43.dll nebyl nalezen
 • D3dx10_43.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit.

Chyby D3dx10_43.dll se obvykle objevují při spuštění hry nebo jiného softwarového programu. Chyby DLL však nejsou omezeny pouze na tento čas; mohou nastat kdykoli, když je potřeba soubor DLL d3dx10_43, například když se pokusíte provést určitou akci v programu, když se program pokouší o aktualizaci, nebo když se blížíte konci používání softwaru a se chystají zavřít.

Chybová zpráva d3dx10_43.dll se může vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, ale je nejčastěji spojován s videohrami. Total War: ARENA, Arma 3, World of Tanks a DC Universe Online (DCUO) je několik příkladů videoher, o kterých je známo, že zobrazují chybovou zprávu d3dx10_43.dll buď po stisknutí tlačítka Přehrát, nebo když je hra nejprve se snaží otevřít.

Jak opravit chyby D3dx10_43.dll

Nestahujte soubor DLL d3dx10_43.dll jednotlivě z žádné stránky pro stahování DLL. Existuje několik důvodů, proč stahování DLL z těchto webů nikdy není dobrý nápad. Pokud jste si již stáhli soubor d3dx10_43.dll, odeberte jej odkudkoli a pokračujte v těchto krocích.


 1. Restartujte počítač, pokud jste to ještě neudělali.

  Chyba d3dx10_43.dll může být náhoda a jednoduchý restart ji může úplně vyčistit. Ve skutečnosti je restartování běžnou metodou řešení mnoha problémů s počítačem.


 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu d3dx10_43.dll nenalezena.

  Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi systému Windows, včetně Windows 10, 8, 7, Vista, XP a dalších. Nahradí veškerý chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.

  Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu d3dx10_43.dll, kterou dostáváte, vyhledejte instalační program DirectX na DVD nebo CD s hrou nebo aplikací. Obvykle, pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru zahrnou kopii DirectX na instalační disk.

  Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.


 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát se soubory v programu, které pracují s d3dx10_43.dll a přeinstalace by mohla stačit.

  Někdy je úplná odinstalace pomocí nástroje pro odinstalaci programu nejlepším způsobem, jak se zbavit všech zbytků programu, abyste měli větší šanci na úspěšnou přeinstalaci.


 5. Obnovte soubor d3dx10_43.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nepomohly vyřešit chybu d3dx10_43.dll, zkuste jednotlivě extrahovat d3dx10_43.dll z balíčku ke stažení DirectX.


 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může tento problém s DirectX opravit aktualizace ovladačů grafické karty v počítači.