Jak opravit chybu Ksuser.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Problémy s Ksuser.dll jsou tak či onak způsobeny problémem s Microsoft DirectX.

Soubor ksuser.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby ksuser.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn ksuser.dll a dalšími problémy s DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby Ksuser.dll

Existuje několik způsobů, jak se chyby ksuser.dll mohou zobrazit ve vašem počítači. Zde je několik běžnějších chybových zpráv ksuser.dll, které se mohou zobrazit:

 • Soubor ksuser.dll chybí
 • Ksuser.DLL nebyl nalezen
 • Soubor ksuser.dll nebyl nalezen
 • Ksuser.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit.

Chyby Ksuser.dll se mohou vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, nejčastěji videohry. Chyba DLL se obvykle objeví při spuštění programu.

Jak opravit chyby Ksuser.dll

Nestahujte soubor DLL ksuser.dll jednotlivě z žádné stránky pro stahování DLL. Existuje řada vynikajících důvodů, proč stahování DLL z těchto webů nikdy není dobrý nápad. Pokud jste si již stáhli ksuser.dll, odeberte jej odkudkoli a pokračujte v těchto krocích.

 1. Restartujte počítač, pokud jste to ještě neudělali. Chyba ksuser.dll může být náhoda a jednoduchý restart ji může úplně vyčistit.

 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu ksuser.dll nenalezena.

  Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná.

  Stejný instalační balíček DirectX podporuje všechny Windows 10, 8, 7, Vista, XP atd. Nainstaluje jakýkoli potřebný a podporovaný soubor DirectX v této verzi systému Windows.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu ksuser.dll, kterou dostáváte, vyhledejte instalační program DirectX na svém herním nebo aplikačním CD nebo DVD. Obvykle, pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru zahrnou kopii DirectX na instalační disk.

  Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.

 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát s programovými soubory, které fungují s ksuser.dll, a přeinstalace by mohla stačit.

 5. Obnovte soubor ksuser.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nepomohly vyřešit chybu ksuser.dll, zkuste jednotlivě extrahovat ksuser.dll z balíčku ke stažení DirectX.

 6. Aktualizujte ovladače zvukové nebo grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může tento problém s DirectX opravit aktualizace ovladačů grafické karty nebo zvukové karty v počítači.