Jak opravit chybu D3dx9_31.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Všechny problémy d3dx9_31.dll jsou způsobeny tak či onak jediným problémem: problém s Microsoft DirectX.

Soubor d3dx9_31.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Protože rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a další pokročilé grafické programy, chyby d3dx9_31.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn d3dx9_31.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby D3dx9_31.dll

Existuje celá řada různých chyb zahrnujících d3dx9_31.dll, z nichž každá se může objevit ve vašem počítači. Toto jsou jen některé z běžnějších chybových zpráv DLL, na které můžete narazit:

 • D3DX9_31.DLL nebyl nalezen
 • D3dx9_31.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit
 • Soubor d3dx9_31.dll nebyl nalezen
 • Soubor d3dx9_31.dll chybí
 • D3DX9_31.DLL chybí. Vyměňte D3DX9_31.DLL a zkuste to znovu
 • Chybí komponenta d3dx9_31.dll
 • Start této aplikace se nezdařil, protože d3dx9_31.dll nebyl nalezen

Je důležité porozumět kontextu, během kterého dochází k chybě d3dx9_31.dll, abyste ji mohli správně opravit. Například nechcete řešit chybějící chybu DLL videohry, pokud vaše chyba souvisí s programem pro úpravu grafiky.

Chybová zpráva d3dx9_31.dll se může vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, ale nejčastěji se jedná o videohry a obvykle se objeví při spuštění hry. V neherních aplikacích se může při spuštění programu nebo před použitím grafických funkcí programu objevit chyba d3dx9_31.dll.

Některé běžné hry a další programy, o nichž je známo, že generují chyby d3dx9_31.dll, zahrnují Tom Clancy's Rainbow Six, Battlestations: Midway, Vanguard: Saga of Heroes, Supreme Commander, Star Wolves 2, NeonDS (emulátor Nintendo DS), Autodesk Inventor Professional , Hospital Tycoon, Spider-Man 3, Halo 2, Transformers a další.

Jak opravit chyby D3dx9_31.dll

V žádném případě nestahujte soubor DLL d3dx9_31.dll jednotlivě z libovolného webu pro stahování DLL. Existuje řada různých důvodů, proč je stahování DLL z těchto webů špatný nápad.

Pokud jste si již stáhli soubor d3dx9_31.dll z webu pro stahování DLL, odeberte jej odkudkoli a pokračujte následujícími kroky.

 1. Restartujte počítač, pokud jste to ještě neudělali.

  Chyba d3dx9_31.dll může být jednorázovým problémem a jednoduché restartování ji může úplně vyčistit. Je nepravděpodobné, že to problém vyřeší, ale restartování je vždy dobrým prvním krokem s téměř jakýmkoli problémem.

 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu d3dx9_31.dll nenalezena.

  Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná.

  Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi systému Windows, včetně Windows 10, 8, 7, Vista, XP a dalších. Nahradí veškerý chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu d3dx9_31.dll, kterou dostáváte, vyhledejte instalační program DirectX na svém herním nebo aplikačním CD nebo DVD. Obvykle, pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru zahrnou kopii DirectX na instalační disk.

  Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.

 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát se soubory v programu, které pracují s d3dx9_31.dll, a přeinstalace by mohla stačit.

 5. Obnovte soubor d3dx9_31.dll z nejnovějšího balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky nepomohly vyřešit chybu d3dx9_31.dll, zkuste jednotlivě extrahovat soubor d3dx9_31.dll ze softwarového balíčku DirectX.

 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může tento problém s DirectX opravit aktualizace ovladačů grafické karty v počítači.