Jak opravit chybu D3dx9_39.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Soubor d3dx9_39.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru Microsoft DirectX. To znamená, že problémy d3dx9_39.dll jsou tak či onak způsobeny problémem s Microsoft DirectX.

Protože rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby d3dx9_39.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Existuje několik způsobů, jak se chyby d3dx9_39.dll mohou zobrazit ve vašem počítači. Níže jsou uvedeny některé z běžnějších konkrétních chybových zpráv d3dx9_39.dll.

 • D3DX9_39.DLL nebyl nalezen
 • D3dx9_39.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit
 • Soubor d3dx9_39.dll nebyl nalezen
 • Soubor d3dx9_39.dll chybí

Chybová zpráva d3dx9_39.dll se může vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, ale obvykle se vztahuje na videohry. Chyba d3dx9_39.dll se může zobrazit při prvním spuštění programu nebo hry nebo v určitém okamžiku během počáteční instalace.

Některé běžné hry, o kterých je známo, že generují chyby d3dx9_39.dll, zahrnují Combat Arms, Evidyon: Project Volucris, League of Legends, Prince of Persia, Warhammer 40,000 XNUMX: Dawn of War a další.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn d3dx9_39.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby D3dx9_39.dll

Nestahujte soubor DLL d3dx9_39.dll jednotlivě z žádné stránky pro stahování DLL. Existuje řada různých důvodů, proč stahování DLL z těchto webů nikdy není dobrý nápad.

Pokud jste si již stáhli soubor d3dx9_39.dll z jednoho z těchto serverů pro stahování DLL, odeberte jej odkudkoli a pokračujte v těchto krocích.

 1. Restartujte počítač, pokud jste to ještě neudělali. Chyba d3dx9_39.dll může být náhoda a jednoduchý restart ji může úplně vyčistit.

 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu d3dx9_39.dll nenalezena.

  Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná. Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi systému Windows, včetně Windows 10, 8, 7, Vista, XP a dalších. Nahradí všechny chybějící soubory DirectX 11, DirectX 10 a DirectX 9.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu d3dx9_39.dll, kterou dostáváte, podívejte se na instalační program DirectX na svém herním nebo aplikačním CD nebo DVD. Obvykle, pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru zahrnou kopii DirectX na instalační disk. Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.

  Program DirectX, který hledáte, může být pojmenován dxsetup nebo něco podobného. Jedním z rychlých způsobů, jak to najít, je vyhledat disk pomocí nástroje pro vyhledávání souborů, jako je Vše.


 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát se soubory v programu, které pracují s d3dx9_39.dll a přeinstalace by mohla stačit.

  Někdy i po odinstalování zůstanou některé soubory, které stále mohou způsobovat problémy, které se nakonec zobrazí chybová zpráva d3dx9_39.dll. Místo toho vyzkoušejte bezplatný nástroj pro odinstalaci, abyste si mohli být jisti, že celý program a všechny související soubory budou před jeho opětovnou instalací smazány.

 5. Obnovte soubor d3dx9_39.dll z nejnovějšího balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nepomohly vyřešit chybu d3dx9_39.dll, zkuste jednotlivě extrahovat soubor d3dx9_39.dll z instalačního balíčku DirectX.

 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může tento problém s DirectX opravit aktualizace ovladačů grafické karty v počítači.