Jak opravit chybu Wmasf.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Chyby Wmasf.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL wmasf.

V některých případech mohou chyby wmasf.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybová zpráva wmasf.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Wmasf.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se chyby wmasf.dll mohou ve vašem počítači zobrazit. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby wmasf.dll:

 • Wmasf.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože wmasf.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nelze najít [PATH] wmasf.dll
 • Soubor wmasf.dll chybí.
 • Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: wmasf.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION].
 • MovieMaker.exe - Systémová chyba. Program nelze spustit, protože ve vašem počítači chybí wmasf.dll. Zkuste tento problém vyřešit přeinstalováním programu.
 • C: Windows system32 WMASF.dll buď není navržen pro spuštění v systému Windows, nebo obsahuje chybu.

Chybové zprávy Wmasf.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby wmasf.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Wmasf.dll

Nestahujte soubor wmasf.dll z webu „Stažení DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii wmasf.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě wmasf.dll.

 1. Obnovte soubor wmasf.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru wmasf.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor wmasf.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete soubor wmasf.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru wmasf.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Spusťte antivirovou / malware kontrolu celého systému. Některé chyby wmasf.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba wmasf.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba wmasf.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor wmasf.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL wmasf.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Pokud se vám zobrazuje chyba „MovieMaker.exe“, zkuste přeinstalovat Windows Essentials, což je sada, jejíž součástí je Movie Maker. Nezapomeňte odstranit aktuální instalaci pomocí nástroje, jako je IObit Uninstaller, abyste se ujistili, že je úplně pryč, a poté použijte tento odkaz ke stažení Windows Essentials (to je přímý odkaz na soubor EXE).

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor wmasf.dll, pokud je to možné.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s wmasf.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor wmasf.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor wmasf.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby wmasf.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.

 7. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru wmasf.dll. Pokud tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor wmasf.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 9. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby wmasf.dll při jejich selhání.

  Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory wmasf.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 11. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s wmasf.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru wmasf.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  Jedná se spíše o pokus „poslední instance“ před dalším destruktivním krokem. Použití programu Registry Cleaner je užitečné pouze ve skutečně konkrétních situacích - další informace najdete v našem FAQ Registry Cleaners.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu wmasf.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby wmasf.dll pomocí kroku odstraňování problémů před provedením čisté instalace.

 13. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby wmasf.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.