Jak opravit chybu D3dx9_33.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Na rozdíl od mnoha jiných chyb DLL, které mohou mít komplikované příčiny a opravy, jsou problémy d3dx9_33.dll způsobeny tak či onak jediným problémem - nějakým problémem s Microsoft DirectX.

Soubor d3dx9_33.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby d3dx9_33.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Chyby D3dx9_33.dll se mohou ve vašem počítači objevit v mnoha různých formách. Některé z běžnějších chyb d3dx9_33.dll, které můžete vidět, jsou uvedeny níže.

D3DX9_33.DLL nebyl nalezen
Soubor d3dx9_33.dll nebyl nalezen
Knihovnu dynamických odkazů d3dx9_33.dll nelze nalézt v zadané cestě [PATH]
D3dx9_33.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit
Soubor d3dx9_33.dll chybí
D3DX9_33.DLL chybí. Vyměňte D3DX9_33.DLL a zkuste to znovu
Chybí komponenta d3dx9_33.dll
Start této aplikace se nezdařil, protože d3dx9_33.dll nebyl nalezen

Chyby D3dx9_33.dll se obvykle objevují při spuštění softwarového programu, obvykle hry,. Chyby d3dx9_33.dll se občas zobrazí po načtení hry, ale těsně před zahájením hry.

Jak bylo uvedeno výše, chybová zpráva d3dx9_33.dll by se mohla vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, ale nejčastěji jde o videohry.

Některé běžné hry, o nichž je známo, že generují chyby d3dx9_33.dll, zahrnují Lost Planet: Extreme Condition, Colin McRae DiRT, Scarlet Weather Rhapsody, BioShock, Red Light Center, World in Conflict, Civilization IV, SimCity Societies, Chessmaster: Grandmaster Edition, Patchcon : Defend the Library, Spider-Man: Friend or Foe a další.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn d3dx9_33.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby D3dx9_33.dll

V žádném případě nestahujte soubor DLL d3dx9_33.dll jednotlivě z libovolného webu pro stahování DLL. Existuje řada různých důvodů, proč je stahování DLL z těchto webů špatný nápad.

Pokud jste si již stáhli soubor d3dx9_33.dll z jednoho z těchto serverů pro stahování DLL, odeberte jej odkudkoli a pokračujte následujícími kroky.


 1. Pokud jste tak ještě neučinili, restartujte počítač.

  Chyba d3dx9_33.dll může být náhodným nebo jednorázovým problémem a jednoduché restartování ji může úplně vyčistit. Je nepravděpodobné, že to problém vyřeší, ale restartování je vždy dobrým prvním krokem při řešení potíží.


 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu d3dx9_33.dll nenalezena.

  Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná.

  Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi systému Windows, včetně Windows 10, 8, 7, Vista a XP. Nahradí veškerý chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu d3dx9_33.dll, kterou dostáváte, vyhledejte instalační program DirectX na svém herním nebo aplikačním CD nebo DVD. Obvykle, pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru zahrnou kopii DirectX na instalační disk.

  • Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.

 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Možná se něco stalo se soubory v programu, které pracují s d3dx9_33.dll a přeinstalace by mohla stačit.

 5. Obnovte soubor d3dx9_33.dll z nejnovějšího balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nefungovaly k vyřešení chybové zprávy d3dx9_33.dll, zkuste extrahovat soubor d3dx9_33.dll jednotlivě z balíčku DirectX.

 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může tento problém s DirectX opravit aktualizace ovladačů grafické karty v počítači.