Jak opravit chybu D3dx9_32.dll chybí nebo nebyly nalezeny chyby

Na rozdíl od mnoha jiných chyb DLL, které mohou mít komplikované příčiny a opravy, jsou problémy d3dx9_32.dll způsobeny tak či onak jediným problémem - nějakým problémem s Microsoft DirectX.

Soubor d3dx9_32.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Vzhledem k tomu, že rozhraní DirectX využívá většina her se systémem Windows a pokročilé grafické programy, chyby d3dx9_32.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů.

Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn d3dx9_32.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Chyby D3dx9_32.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se ve vašem počítači mohou objevit chyby d3dx9_32.dll. Níže jsou uvedeny některé z běžnějších chybových zpráv d3dx9_32.dll.

 • Soubor d3dx9_32.dll nebyl nalezen
 • Soubor d3dx9_32.dll chybí
 • D3DX9_32.DLL chybí. Vyměňte D3DX9_32.DLL a zkuste to znovu
 • D3dx9_32.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit
 • Chybí komponenta d3dx9_32.dll

Chyby D3dx9_32.dll se obvykle objevují při spuštění softwarového programu, obvykle hry,. Chyby d3dx9_32.dll se občas zobrazí po načtení hry, ale těsně před zahájením hry.

V neherních aplikacích se před použitím určitých pokročilých grafických funkcí programu může zobrazit chyba d3dx9_32.dll.

Některé běžné hry a grafické programy, o nichž je známo, že generují chyby d3dx9_32.dll, zahrnují FPS Creator, Civilization IV, Geometry Wars, Virtual Tennis 3, NoLimits Fairground, FIBA ​​Basketball Manager, Barbie as the Island Princess, Autodesk 3ds Max, Silent Hunter 4 : Wolves of the Pacific, FEAR Perseus Mandate, VGMTrans a další.

Jak opravit chyby D3dx9_32.dll

V žádném případě nestahujte soubor DLL d3dx9_32.dll jednotlivě z libovolného webu pro stahování DLL. Existuje řada různých důvodů, proč stahování DLL z těchto webů nikdy není dobrý nápad. Pokud jste si již stáhli soubor d3dx9_32.dll, odeberte jej odkudkoli a pokračujte následujícími kroky.


 1. Pokud jste tak ještě neučinili, restartujte počítač.

  Chyba d3dx9_32.dll může být náhodná nebo jednorázová a jednoduchý restart ji může úplně vyčistit. Je nepravděpodobné, že to problém vyřeší, ale restartování je vždy dobrým prvním krokem při řešení potíží.


 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu d3dx9_32.dll nenalezena.

  Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi systému Windows. Nahradí veškerý chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.

  Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si musíte nainstalovat nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu d3dx9_32.dll, kterou dostáváte, vyhledejte instalační program DirectX na svém herním nebo aplikačním CD nebo DVD. Obvykle, pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru zahrnou kopii DirectX na instalační disk.

  Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.


 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Možná se něco stalo se soubory v programu, které pracují s d3dx9_32.dll a přeinstalace by mohla stačit.


 5. Obnovte soubor d3dx9_32.dll z nejnovějšího balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nepomohly vyřešit chybu d3dx9_32.dll, zkuste extrahovat soubor d3dx9_32.dll jednotlivě z balíčku DirectX.


 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejčastější řešení, v některých situacích může aktualizace ovladačů grafické karty v počítači tento problém DirectX opravit.