Jak nainstalovat aplikace, které v App Storu chybí

Apple je známý svými přísnými (a někdy nekonzistentními) pravidly ohledně toho, jaké aplikace povolí v App Store. Někdy aplikace, která by neměla být povolena do App Store, proklouznou a jsou k dispozici několik hodin nebo dní před odstraněním. Dobrou zprávou je, že pokud jste některou z těchto aplikací dostali před odstraněním z obchodu, můžete ji nadále používat.

Odebrané aplikace nejsou úplně stejné jako práce s jinými aplikacemi. Například se po odebrání z obchodu nezobrazí jako dostupné k opětovnému stažení. Jak tedy nainstalujete aplikaci, která byla odebrána z App Store?

Tyto pokyny platí pro nejnovější verzi iTunes a lze je dodržovat na jakémkoli zařízení iOS.


Největší překážka při instalaci aplikací odstraněných z App Store

Instalace aplikací, které v App Storu chybí, se v posledních několika letech výrazně zkomplikovala a pro průměrného člověka je nyní velmi obtížná. Stalo se to těžší, protože Apple odstranil stahování a správu aplikací z iTunes.

Protože tato funkce již není k dispozici, jediným způsobem, jak oficiálně instalovat aplikace, je aplikace App Store. A protože aplikace, kterou chcete, už tam není, jste trochu zaseknutí. Jailbreaking a sideloading mohou tento problém vyřešit, ale mohou být více potíží, než kolik stojí za to.

Instalování aplikací odstraněných z App Store je další velká překážka: potřebujete přístup k aplikaci. Pokud chcete nainstalovat odstraněnou aplikaci, kterou ještě nemáte, budete ji muset najít jinde.

Jak nainstalovat aplikaci odebranou z App Store

Pokud jste si aplikaci stáhli do zařízení iOS, měli byste ji mít možnost nainstalovat. Protože byla aplikace z obchodu odstraněna, nebudete si ji moci znovu stáhnout. Pokud aplikaci smažete, bude navždy pryč - pokud jste nezálohovali iTunes.

Synchronizace aplikací prostřednictvím iTunes

Kopii můžete zálohovat do počítače synchronizací. Při synchronizaci zařízení budete vyzváni k přenosu nákupů ze zařízení do počítače. Můžete to také udělat ručně tak, že přejdete na iTunes a kliknete na: Soubor > Zařízení > Převody nákupů. To by mělo přesunout aplikaci do počítače.

Apple z nedávných verzí iTunes odstranil možnost synchronizace aplikací do iOS. Pokud vaše verze iTunes již nepodporuje synchronizaci aplikací, může to mít větší potíže, než by stálo za to. Můžete přejít na starší verzi iTunes, ale je to mírně složitý proces a má širší důsledky. Můžete raději žít bez aplikace, kterou se pokoušíte nainstalovat.

Pokud máte starší verzi iTunes, která má kartu Aplikace, klikněte na ikonu iPhone pod ovládacími prvky přehrávání v levém horním rohu iTunes. Přejít na aplikace kartu a vyhledejte aplikaci. Klikněte na ikonu instalovat tlačítko vedle něj. Poté klikněte aplikovat vpravo dole ji nainstalujete na své zařízení iOS.

Získejte aplikaci od někoho, koho znáte

Pokud má aplikaci v počítači přítel nebo člen rodiny, můžete ji od nich získat. Musí procházet přes svůj pevný disk do složky, kde jsou uloženy jejich aplikace.

V počítači Mac je tato složka v Hudba > iTunes > iTunes Media > Mobilní aplikace.

Ve Windows nachází se na My Music > iTunes > iTunes Media > Mobilní aplikace.

K aplikacím odebraným z App Store nelze získat přístup prostřednictvím Rodinného sdílení.

  1. Najděte požadovanou aplikaci. Lze jej poslat e-mailem, zkopírovat na jednotku USB nebo jiné vyměnitelné úložné médium nebo stáhnout. Kamkoli aplikaci získáte, přetáhněte ji do iTunes nebo do složky Mobilní aplikace na pevném disku.

  2. Pokud se aplikace nezobrazí hned, ukončete a restartujte iTunes.

  3. Připojte svůj iPhone, iPod touch nebo iPad a synchronizujte jej.


Důvody, proč jsou aplikace z App Store odstraněny

Apple (obvykle) nevytahuje aplikace z App Store bez dobrého důvodu. Mezi nejčastější důvody, proč jsou aplikace stahovány, patří:

  • Porušení pravidel společnosti Apple o tom, jak můžete vyvíjet aplikace nebo jak mohou aplikace fungovat.
  • Porušování autorských práv.
  • Být velmi nízká kvalita.
  • Podpora nezákonného, ​​potenciálně nezákonného nebo nebezpečného chování.
  • Obsahující malware.
  • Být urážlivý
  • Umožnit uživateli dělat něco, co Apple nechce (například aplikace, které umožňují bezplatné tethering, které uživateli umožňují obejít zakoupení tetheringové služby od svého telefonního operátora).

Vrací společnost Apple cenu odstraněných aplikací?

Pokud byla zakoupená aplikace stažena a nechcete projít potížemi s její instalací podrobně popsanou výše, možná budete chtít vrátit peníze. Apple obecně nerad dává vrácení peněz za aplikaci, ale za určitých okolností ano.

Jak získat náhradu z iTunes