Jak nahrávat videohovory přes Skype


Hovory a videohovory uskutečněné přes Skype lze nahrávat a kdykoli přehrát. Postup je poměrně jednoduchý: zde je návod

V profesionálním i soukromém sektoru je Skype nejpoužívanější platformou pro videohovory a videokonference. Tento software, který vlastní společnost Microsoft, umožňuje nejen chatovat s přáteli a kolegy, ale také bez zjevných potíží uskutečňovat videohovory s desítkami uživatelů najednou.

Nejen to, ale pokud je hovor určitého významu, můžete si ho také nahrát a uložit do svého účtu nebo stáhnout na pevný disk počítače, abyste si ho mohli poslechnout znovu a znovu, kolikrát chcete. Záznam bude také automaticky zveřejněn v diskusi, aby si jej mohl každý stáhnout. Nahrávání hovorů a videohovorů ve Skypu nevyžaduje mnoho úsilí. Stačí tuto funkci najít mezi různými položkami nabídky, aktivovat ji a počkat na konec hovoru, abyste si jej mohli poslechnout, prohlédnout a stáhnout.

Jak nahrávat videohovory Skype

Během hovoru nebo videohovoru klikněte na ikonu "+" vpravo dole a v zobrazené nabídce vyberte položku Spustit nahrávání. Během několika sekund se zobrazí oznámení, které vás a vaše volající informuje o tom, že systém začal na pozadí nahrávat konverzaci. Jak již bylo zmíněno, na konci hovoru budete upozorněni, že je záznam k dispozici.


Jak stáhnout záznamy hovorů Skype

Máte nyní dvě možnosti. Záznam můžete ponechat na serverech společnosti Microsoft a poslechnout si jej znovu nebo si jej prohlédnout v klientovi Skype. Je třeba mít na paměti, že po 30 dnech bude soubor navždy smazán a nebude již přístupný, zatímco pro jeho nalezení v tomto časovém období budeme muset "dohledat" celou historii konverzace. Případně si můžeme stáhnout multimediální soubor s nahrávkou a uložit jej do počítače, abychom se na něj mohli kdykoli znovu podívat nebo si jej poslechnout.