Iliada: Zákazníci slyší cizí hovory, co se děje?


Stále více uživatelů aplikace Iliad hlásí rušení hovorů: během hovorů slyší hlasy a rozhovory jiných lidí

Hlášení uživatelů aplikace Iliad o podivném rušení během hovorů je stále více. Při zahájení hovoru ze svého čísla Iliad mohou uživatelé slyšet hovory cizích osob. Problém se týká hlavně volání s TIM a virtuálními operátory.

Zprávu, o které jako první informoval web Mobile World, potvrdily i sociální sítě, zejména Reddit, Twitter a Facebook. Rušení hovorů začalo v úterý 19. ledna a stále více uživatelů služby Iliad tvrdí, že nechtěně odposlouchávají cizí hovory. Uživatelka na Redditu ráno 20. ledna aktualizovala svůj příspěvek a upozornila, že problém s rušením přetrvává i 24 hodin po první zprávě. Společnost Iliad v tuto chvíli pouze sdělila, že si je situace vědoma, bez dalšího komentáře.

Iliad a rušení: o co jde

První zprávy o rušení během hovorů se objevily na Redditu a Facebooku 19. ledna. Dynamika je vždy stejná: uživatel služby Iliad se snaží zahájit hovor na určité číslo, ale místo toho, aby se dovolal svému kontaktu, poslouchá hovor třetí osoby, která je pravděpodobně zapojena do jiného rozhovoru.

Problém nastává, když se uživatel služby Iliad snaží dovolat zákazníkovi TIM nebo číslům, která pocházejí od virtuálních operátorů, jako jsou Kena Mobile nebo CoopVoce. To naopak neplatí pro zákazníky TIM, jejichž hovory jsou uskutečňovány korektně a kteří by tak byli vystaveni neúmyslnému odposlechu bez jejich vědomí.


Odposlouchávání služby Iliad: zprávy na Redditu a sociálních sítích

Uživatelé služby Iliad, kteří se setkali s neúmyslným odposlechem, hledali odpovědi především na webu Reddit a na sociálních sítích, včetně facebookové skupiny Iliad Italia, která sdružuje zákazníky mobilního operátora.

Někteří uživatelé na Redditu vysvětlili, že mohli s odposlouchávanou osobou komunikovat, jako by s ní zahájili hovor. Jiní uživatelé mohli pouze poslouchat konverzaci cizích lidí, zatímco někteří uživatelé se pokusili zavolat na kontakt a bylo jim sděleno, že číslo neexistuje, jen aby začali slyšet rušení. Někteří lidé nakonec místo normálního vyzvánění na začátku hovoru slyšeli přímo hlasy jiných lidí.

Zdá se, že společnost Iliad si je situace vědoma a pracuje na vyřešení problému, ačkoli v posledních 24 hodinách další uživatelé na Facebooku a Twitteru stále hlásili nové rušení.

Zdá se, že společnost Iliad na vyřešení problému pracuje.