Facebook, modrý štít chrání profilový obrázek před krádeží


Vývojáři Facebooku otestovali v Indii novou funkci, která má zabránit nenechavcům používat profilové obrázky podle jejich libosti

Pro mnoho uživatelů je jedním z nejvíce znepokojujících aspektů Facebooku to, že jiná osoba může použít jejich profilový obrázek. Z tohoto důvodu vývojáři sociální sítě experimentují v Indii s novými algoritmy, které mají zabránit cizím osobám v používání našich snímků.

Nová funkce navržená Facebookem se bude jmenovat Photo Guard a v praxi umožní větší soukromí při správě a zobrazování fotografií vybraných jako profilové obrázky. Díky této nové funkci si uživatelé nebudou moci stáhnout profilový obrázek jiné osoby. Stejný obrázek nelze sdílet ani v rámci sociální sítě. Díky funkci Photo Guard již uživatelé nebudou moci označovat další osoby k našim profilovým obrázkům. A v systému Android nebude možné pořídit ani snímek obrazovky profilového obrázku. Poslední možnost se zatím testuje pouze v operačním systému Google, ale brzy bude rozšířena na další zařízení.

Jak funguje funkce Photo Guard

Foto Guard je volitelná funkce, takže se uživatelé mohou rozhodnout, zda ji na svém profilu aktivují, nebo ne. Ti, kteří se rozhodnou ji použít, uvidí svůj obraz chráněný jakýmsi modrým štítem. Vývojáři Facebooku informovali uživatele, že před výběrem designu nové funkce spolupracovali s indickým designérem. "Tento nápad", vysvětluje Facebook, "vznikl na základě žádostí mnoha členek sociální sítě. Ženy, které se obávaly, že jejich profilové fotografie budou použity třetími stranami." V současné době má první testovací fáze v Indii pozitivní výsledky a Photo Guard bude brzy rozšířen na uživatele po celém světě. Podle prvních odhadů sociální sítě budou mít uživatelé o 75 % větší šanci ubránit svůj obraz před krádeží identity nebo plány útočníka.

Video v horní části stránky je převzato z tiskové zprávy

Některá videa v této sekci byla převzata z internetu, a jsou proto považována za veřejně dostupná. Pokud mají osoby, které v těchto videích vystupují, nebo jejich autoři námitky proti jejich zveřejnění, stačí požádat o jejich odstranění zasláním e-mailu na adresu: [email protected]. Video co nejdříve odstraníme.