Facebook Messenger, jaký je rozdíl mezi ztlumením a ignorováním


Chcete aktivovat funkci ztlumení nebo ignorování ve Facebook Messengeru, ale nevíte, jak na to? V tomto článku vysvětlíme rozdíly a kompletní postup

Zkoušeli jste někdy přistupovat k nastavení aplikace Facebook Messenger? Najdete zde spoustu možností: Ztlumit, Ignorovat, Blokovat, Archivovat atd. Tyto položky mají zcela odlišné funkce, ačkoli jsou často vzájemně zaměňovány. Mnoho uživatelů má například často problém rozhodnout se mezi možností Ztlumit a Ignorovat.

Ztlumit je tradiční možnost, která je k dispozici téměř v každé aplikaci, jako je Instagram, Gmail nebo Twitter. Na druhou stranu funkce Ignorovat pochází z aplikace Facebook Messenger a je jakýmsi vylepšením funkce Ztlumit, ale rozhodně má řadu speciálních funkcí. Lze ji například použít i pro uživatele, kteří nejsou v seznamu kontaktů. Tyto dvě možnosti jsou tedy aktivovány pro různé účely a lze je použít na jakoukoli zprávu odeslanou prostřednictvím aplikace pro zasílání zpráv na Facebooku, včetně neznámých a potenciálně nebezpečných zpráv.

Mute a Ignore ve Facebook Messengeru: hlavní rozdíly

Koncept Mute je poměrně dobře známý, mimo jiné i proto, že se šíří spolu s nejpopulárnějšími aplikacemi: je přítomen v Gmailu, ale také v Instagramu, WhatsAppu a samozřejmě ve Facebook Messengeru.

Ignore je naopak nový koncept, prozatím dostupný v aplikacích skupiny Marka Zuckerberga, tedy v Messengeru a WhatsAppu. Umožňuje ignorovat příjem zpráv od uživatele nebo skupiny, aniž byste jim o tom dali vědět.

Pomocí funkce Ztlumit se jednoduše ztlumí všechna oznámení o příjmu zpráv od určité osoby nebo skupiny. Zprávy jsou stále přijímány, ale odesílatel není nijak informován. Dotyčná osoba se může stále přihlásit do aplikace Messenger, kliknout na konverzaci a přečíst si, co zmeškala. Tento typ funkce je užitečný, pokud je skupina obzvláště aktivní a aktualizace probíhají průběžně. V takovém případě se oznámení vzájemně pronásledují a mohou být otravná. Chcete-li je ztlumit, stačí kliknout na Ztlumit a přečíst si je později. Stručně řečeno, tato funkce je ideální pro ty, kteří nechtějí být rušeni.

Možnost Ignorovat je užitečná, když obdržíte nechtěnou zprávu v aplikaci Facebook Messenger a chcete ignorovat další zprávy. V tomto případě jsou všechny zprávy přesunuty do Žádostí o zprávy. Tato složka aplikace Messenger obsahuje také veškerou komunikaci odeslanou lidmi, kteří nejsou na vašem seznamu přátel na Facebooku. Zachází se s nimi tedy podobně jako s nevyžádanou poštou: můžete si vybrat, zda je chcete zobrazit nebo přesunout do hlavní složky.


Ztlumení a ignorování: viditelnost a doba aktivace

Jeden rozdíl mezi oběma funkcemi se týká viditelnosti konverzací: ztlumené konverzace se budou nadále zobrazovat v Doručené poště, zatímco ignorované konverzace zůstanou vždy v Žádosti o zprávu. Kromě toho musíte při ztlumení chatu uvést také požadovanou dobu, zatímco funkce Ignorovat je okamžitá a definitivní, alespoň dokud nechcete nastavení změnit.


Jak aktivovat funkce Ztlumit a Ignorovat v aplikaci Facebook Messenger 

Chcete-li aktivovat funkci Ztlumit v aplikaci Facebook Messenger, klikněte na kolečko a zobrazí se všechny dostupné možnosti. Chcete-li chat ztlumit, jednoduše klikněte na možnost "Zakázat oznámení o konverzaci" a rozhodněte, jak dlouho chcete toto nastavení zachovat: 30 minut, 1 hodinu, 8 hodin, 24 hodin nebo dokud se nerozhodnete je opět ztlumit. Pokud chcete aktivovat možnost ignorování, jednoduše vyberte možnost "Ignorovat zprávy" a celý chat bude automaticky přesunut do Žádostí o zprávy.