Jaký je rozdíl mezi aplikací Fotky Google a aplikací Galleria


Poznejte rozdíly mezi aplikacemi Fotky Google a Galleria, dvěma aplikacemi, které najdeme ve výchozím nastavení ve všech smartphonech se systémem Android

Zakoupili jste si nový smartphone se systémem Android a po nastavení jste našli dvě aplikace pro správu snímků: Fotky Google a Galleria (která mění název v závislosti na výrobci). Když pořídíte nový obrázek, najdete ho v aplikaci Fotky Google i v aplikaci Galerie. Nebojte se, je to zcela normální: aplikace Galerie a Fotky Google jsou dvě aplikace, které plní různé funkce. Obojí je pro smartphone důležité. Pokud se chystáte některou z nich odstranit, děláte velkou chybu.

Fotky Google jsou ve výchozím nastavení nainstalovány v každém smartphonu se systémem Android. Aplikaci vyvinula přímo společnost Big G a lze ji označit za službu pro správu fotografií. Nejenže si můžete prohlížet fotografie a videa pořízená fotoaparátem smartphonu, ale nabízí také mnoho dalších služeb včetně možnosti ukládání snímků do cloudu. Aplikace Galerie (ve všech svých různých podobách) naopak umožňuje pouze kontrolu obrázků a videí pořízených telefonem. Další funkce jsou minimální. Zde jsou rozdíly mezi aplikacemi Fotky Google a Galerie.

K čemu slouží Fotky Google

Fotky Google byly spuštěny v roce 2015 jako součást služby Google+ a v následujících měsících se staly samostatnou platformou, která nahradila aplikaci Picasa. Co nabízí služba Fotky Google? Kromě možnosti spravovat snímky pořízené chytrým telefonem umožňuje služba také nahrávat na platformu fotografie z jiných zařízení a synchronizovat je se svým profilem. Google Foto také nabízí prakticky neomezený hosting: na svůj účet můžete nahrávat 16megapixelové snímky a 1080p videa.

Své snímky můžete snadno sdílet s přáteli a upravovat fotografie přidáváním emoji a animací nebo vytvářet GIFy.


K čemu slouží aplikace Galerie 

Aplikace Galerie nabízí mnohem omezenější sadu funkcí než Google Foto a je určena výhradně k organizaci fotografií a videí pořízených smartphonem. Ve většině zařízení se systémem Android je ve výchozím nastavení od výrobce telefonu předinstalována aplikace Galerie a je také možné stáhnout nové aplikace z obchodu Google Play. Galerii lze používat jako podporu aplikace Fotky Google, ale nikdy ji nenahradí.