Redmi 9A, vlastnosti superlevného smartphonu


Redmi 9A byl představen za cenu nižší než 100 eur. Na palubě je čipset Mediatek G25 s 2 GB RAM a 32 GB interního úložiště

Xiaomi v květnu 2020 oznámilo, že nové levné smartphony přijdou v létě, a své slovo dodrželo. Redmi 9A se oficiálně začne prodávat 20. července za cenu kolem 100 eur, přičemž procesor MediaTek a baterie s kapacitou 5000 mAh zajistí, že vydrží alespoň dva dny.

Výbava Redmi 9A odráží vlastnosti levného smartphonu a zároveň poskytuje všechny základní funkce, které by telefon měl mít. Osmijádrový procesor, 2 GB RAM a 32 GB interní paměti s možností rozšíření pomocí karet microSD zajišťují dobrý výkon a možnost spouštět oblíbené aplikace včetně některých mobilních her. Kromě toho 6,53palcová obrazovka nabízí režim modrého světla, který zabraňuje namáhání očí, a prostor pro fotoaparát, který podporuje i rozpoznávání obličeje. Levný Redmi 9A je poháněn osmijádrovým procesorem MediaTek Helio G25, 2GB RAM, 32GB interní pamětí s možností rozšíření pomocí karty microSD až na 512 GB. Levný smartphone Xiaomi podporuje připojení 4G a Wi-Fi a také Bluetooth.

6,53palcový displej má rozlišení HD+ a nabízí také režim modrého světla, jak se objevilo v nedávných certifikacích. 13megapixelový zadní fotoaparát se může spolehnout na umělou inteligenci a pořizovat skvělé fotografie s portrétním režimem, HDR, časosběrným snímáním a krátkými videi s efektem kaleidoskopu. Přední 5megapixelový fotoaparát nabízí také několik funkcí a podporuje HDR, rozpoznávání obličeje a portrétní režim. Nevyjímatelná baterie s kapacitou 5000 mAh podporuje nabíjení 10 W.

Redmi 9A, malá cena za mnoho funkcí

I přes nízkou cenu nabízí Redmi 9A řadu funkcí, které zajišťují skvělé zážitky. Kromě telefonování umožňuje spouštět nejoblíbenější aplikace, má skvělý fotoaparát a dlouhou výdrž baterie, a to vše se prodává za 100 dolarů, což je při současném kurzu asi 85 eur, což by v Itálii mohlo být až 100 eur s ohledem na daně.