PS5, odhalení finálního designu?


Na Twitteru se objevilo video, které ukazuje systém PS5. O pravosti záběrů však panuje řada pochybností

Další únik informací o příští konzoli Sony pro rok 2020, očekávané PlayStation 5, která má spolu s Xboxem X od Microsoftu přinést revoluci v hraní her v tomto desetiletí. Tentokrát se jedná o 27sekundové video, které na 9GAG a následně na Twitteru zveřejnil do včerejška neznámý uživatel Sm1Le.

Z jeho profilu vyplývá, že Sm1Le, který toto video sdílel v mnoha komentářích na Twitteru, je ruský herní nadšenec. Zveřejněné video ukazuje údajné spuštění systému PlayStation 5 a načtení operačního systému. Sm1Le komentuje video několika slovy: "První pohled na Sony PlayStation 5. A jak se načítá". V několika vteřinách videa pak vidíme, jak by měl vypadat finální design PS5 a první operace, které konzole provádí až do přihlašovací obrazovky. Je však třeba říci, že toto video vzbuzuje více pochybností než jistot.

PlayStation 5: jak vypadá

Design tohoto údajného PlayStation 5 je podle toho mála, co na videu vidíme, velmi jednoduchý a přímočarý. Ještě jednodušší než dřívější únik, který vycházel z technických nákresů v patentu Sony. Ovladač, který vidíte a který by měl být Dualshock 5, má v horní části malou obrazovku. Na konci spouštění se zobrazí animace na modrém pozadí s jasně viditelným logem PS5 a hned poté hlavní obrazovka s QR kódem uprostřed a dvěma odkazy vlevo dole s ikonami obchodu Google Play a App Store společnosti Apple.


PlayStation 5: pochybnosti o pravosti videa

Jak jsme již řekli, o tomto videu panuje řada pochybností. Nejprve zdroj: Sm1Le, jméno, které je již programem, profil na Twitteru, který byl spuštěn v roce 2013, ale k dnešnímu dni má pouze 18 sledujících a 94 příznivců (z nichž většina přibyla v posledních několika hodinách). Mnozí také poukazují na to, že logo PS5 není přesvědčivé a vypadá jako upravené logo PS3. Ve videu je také slyšet zvuk spouštění pevného disku, ale s jistotou víme, že PS5 má disk SSD, a ne magnetický. Podle některých techničtějších komentátorů, rovněž na Twitteru, není ten, který ukázal Sm1Le, nic jiného než chytře "upravená" bota PS3. Nikdo samozřejmě neví, jestli je tento únik opravdu spolehlivý, ale jisté je, že nejčastějším slovem v komentářích k videu je "fake".