Oppo Reno 5 Pro 5G: nejlepší vlastnosti smartphonu


Skvělá obrazovka, ultrarychlé nabíjení a dobrý poměr cena/výbava budou tři vizitky nového čínského smartphonu

Oppo Reno 5 Pro 5G začíná odkrývat své karty a první informace naznačují, že má všechny vlastnosti, které ho řadí mezi nejzajímavější smartphony sezóny. Nad všemi funkcemi však vyniká obrazovka, která je jedním z nejatraktivnějších návrhů na trhu.

První chutná odhalení o obrazovce nového modelu čínské společnosti, který slibuje být v poměru cena/výbava stejně dobrý jako kdykoli předtím, odhalil web věnovaný výhradně certifikacím HDR10+. Konkrétně se jedná o novou technologii videa, která dokáže do zdrojového souboru přidat dynamická metadata, včetně dynamického rozsahu a charakteristik scén nebo jednotlivých snímků. Výsledkem je ještě přesnější a detailnější zobrazení obrazu než u předchozích standardů, a to díky extrémně detailnímu mapování tónů. Podle zpráv se očekává, že Oppo Reno 5 Pro 5G přidá tento nový detail k již známým vlastnostem zařízení, což by z něj mohlo udělat skutečný špičkový přístroj.

Oppo Reno 5 Pro 5G, špičková obrazovka

Jak již bylo dříve oznámeno, Oppo Reno 5 Pro 5G bude údajně vybaven vysoce výkonnou obrazovkou s technologií HDR10+. Kromě toho uniklá zpráva certifikačního orgánu TENAA uvádí rozlišení 1080 × 2340 pixelů pro 6,55palcový displej s rozlišením FullHD+.

Podle MySmartPrice má platforma určená pro standard HDR10+ údajně dvě varianty stejného modelu. Obě varianty, označené pořadovými čísly PDSM00 a PDST00, by měly díky obrazovkám nové generace podporovat nejnovější technologie.


Oppo Reno 5 Pro 5G, technické specifikace

Mezi dalšími detaily, které odhalila certifikace TENAA, nechybí ani operační systém Android 11. Ani baterie není špatná: jedná se o dvoučlánkovou verzi, každá s kapacitou 2 125 mAh, celkem tedy 4 250 mAh s 65W nabíjecí technologií SuperVOOC 2.0.

Co se týče procesoru, jsou však dosud uniklé informace spíše smíšené. Podle zvěstí by měl být Oppo Reno 5 Pro 5G vybaven osmijádrovým SoC Dimensity 1000+ s frekvencí 2,6 GHZ. Pochybnosti však přetrvávají, neboť předchozí zvěsti naznačovaly, že byl zvolen model se Snapdragonem od Qualcommu, který zatím není přesně definován.


Oppo Reno 5 Pro 5G, datum uvedení na trh

V tuto chvíli nebylo odhaleno žádné oficiální datum uvedení nového smartphonu Oppo na trh, takže si budeme muset počkat na podrobnější informace.

Zdá se však, že první destinací bude Čína s možností brzkého rozšíření přítomnosti na tamním trhu.