IPhone XX: tajemství nového smartphonu Apple


Nový smartphone Apple označený jako iPhone XX byl objeven a očekává se, že bude brzy představen. Takhle bude vypadat

Vývojář Guillherme Rambo procházel různé výrobní kódy společnosti Apple a objevil nový iPhone, který by mohl být uveden na trh v roce 2018. Zařízení bylo Cupertinem označeno jako iPhone XX a doplňuje tři iPhony, které Apple plánuje představit 12. září 2018.

Je velmi pravděpodobné, že Apple nakonec nepojmenuje jeden z nových iPhonů 2018 jako iPhone XX. Jedná se pouze o dočasnou volbu : kód "XX" používalo Cupertino již dříve pro označení nových zařízení, která se chystají na trh. Objevení nového iPhonu je skutečnou záhadou: dosud se předpokládalo, že Apple plánuje představit pouze tři nové smartphony a iPhone XX mezi nimi není. Mezi hypotézami odborníků je nejpravděpodobnější, že iPhone XX je přepracovaná a výkonnější verze iPhonu 7: stejné velikosti, ale s výkonnějším procesorem.

Je iPhone XX čtvrtým smartphonem společnosti Apple pro rok 2018?

Původně si mnozí mysleli, že iPhone XX je odkazem na levnou verzi iPhonu 9, která má přijít v roce 2018 a která má být vybavena 6,1palcovým LCD displejem, ale po pečlivé analýze výrobních kódů společnosti Apple byla tato hypotéza zamítnuta. Místo toho je velmi pravděpodobné, že iPhone XX není nic jiného než přepracovaná verze iPhonu 7, kterou Cupertino plánuje představit do konce roku 2018. Je možné, že Apple plánuje vytvořit aktualizované verze svých starších smartphonů, aby rozšířil svou nabídku chytrých telefonů a oslovil co nejširší cílovou skupinu.


iPhone XX: jak bude vypadat

Podle vývojáře Guillherma Ramba bude vybaven procesorem A10 a některými vylepšenými funkcemi oproti iPhonu 7, například baterií. Změní se také cena a je možné, že iPhone XX bude stát o několik set eur méně než iPhone 9, jehož cena se podle prvních informací z Cupertina bude pohybovat mezi 600 a 700 eury. V praxi se iPhone XX stane nejlevnějším smartphonem, který Apple uvede na trh v roce 2018. Strategie Cupertina by se mohla v nadcházejících letech opakovat: uvedení upravených verzí starších smartphonů s cílem zvýšit počet prodaných zařízení.