Einstein, výukový robot s umělou inteligencí. Foto


Společnost Hanson Robotics, která vyrábí roboty, si vybrala podobiznu slavného fyzika, aby dětem vysvětlila vědu zábavnějším a interaktivnějším způsobem

Kdo ví, co by si o tomto nejnovějším nápadu myslel Albert Einstein. Jak znám jeho smysl pro humor, nejspíš by se dobře zasmál. Projekt společnosti Hanson Robotics je však seriózní, a pokud se uživatelům KickStarteru zalíbí, dostane se malý robot, který aspiruje na roli domácího učitele, do fáze výroby.

Společnost Hanson Robotics právě spustila crowdfundingovou kampaň na svého nejnovějšího robota, který vypadá jako člověk, ale možná je trochu strašidelný, umí chodit a mluvit a prostřednictvím řady výrazů obličeje, gest a technologie rozpoznávání hlasu chce nabídnout jedinečný a originální vzdělávací zážitek pro ty nejzvídavější vědce. Profesor Einstein funguje ve spojení se speciální aplikací - nazvanou Stein-O-Matic - která uživatelům, nejspíše rodičům, umožňuje přístup k široké škále studijních aktivit naplánovaných speciálně pro jejich děti školního věku.

Jak robot funguje

(Převzato z Kickstarteru)

Profesor Einstein funguje, jak již bylo zmíněno, ve spojení s mobilním zařízením - iPadem nebo tabletem s Androidem - které komunikuje prostřednictvím WiFi přes aplikaci Stein-O-Matic. Robot vede žáka interaktivními lekcemi, experimenty a mentálními cvičeními a za úspěch získává body IQ, které lze použít k odemčení bonusových her, nových avatarů a dalších speciálních předmětů. Po skončení výuky se robot promění v osobního digitálního asistenta. Může s vámi vést jednoduchý chat, odpovídat na otázky o počasí, celebritách, jídle a matematice, a dokonce spravovat kalendář a seznam úkolů. Nejpřekvapivější na tomto robotovi je 50 gest, která dokáže reprodukovat, například se usmívat, mračit a pronášet proslulé "jazykolamy" jako skutečný Albert Einstein, a (téměř) stejně jako on sarkasticky a nepředvídatelně reagovat.


Velikost profesora Einsteina

Profesor Einstein, a tento detail by se možná originálu nelíbil, měří pouhých 35 cm a je napájen bateriemi, jejichž výdrž se odhaduje až na tři hodiny, takže ho můžete nosit s sebou, pokud si potřebujete oprášit nějaké vědecké téma nebo si jen tak popovídat.


Cena a termín dodání

Pokud bude sbírka úspěšná, dodávky by začaly v dubnu příštího roku. Zatímco cena profesora Einsteina je 249 dolarů, tedy něco málo přes 200 eur.

Některá videa v této sekci byla převzata z internetu, a jsou proto považována za veřejně dostupná. Pokud mají účastníci těchto videí nebo jejich autoři námitky proti jejich zveřejnění, stačí požádat o jejich odstranění zasláním e-mailu na adresu: [email protected] Video co nejdříve odstraníme.

.