Jak vypnout náhled oznámení v iOS 11


Chcete-li zabránit tomu, aby někdo špehoval naše konverzace na iPhonu se systémem iOS 11, je nejlepší vypnout náhled oznámení, když je obrazovka zamčená

V dnešní době jsou naše informace neustále v nebezpečí. Hackeři, kybernetičtí zločinci a nepoctivci jsou vždy připraveni ukrást naše nejdůvěrnější data z elektronických zařízení, která denně používáme. Zde je nastavení, které můžete v iPhonu se systémem iOS 11 změnit a zvýšit tak své soukromí.

Při pomyšlení na únik dat si téměř vždy představíme hackery z druhého konce světa, kteří získají přístup k našemu telefonu. Ne vždy tomu tak je. Ke krádeži identity a důvěrných souborů nebo dokumentů často dochází "fyzicky". Ano, je to tak. Pokud necháme počítač nebo chytrý telefon několik minut bez dozoru, může útočník získat přístup a ukrást naše data. Pokud používáte iPhone, nemusíte kvůli špehování vypínat náhledová oznámení. Pokud je funkce aktivována, rozsvítí se při přijetí nové zprávy obrazovka a zobrazí se náhled textu. Pokud tomu nebudeme věnovat pozornost, může si zprávu přečíst kdokoli.

Zakázat náhled zprávy

Zakázat náhled zprávy

Funkci náhledu lze bohužel zakázat několika kliknutími. Nejprve vezmeme iPhone a přejdeme do Nastavení. Poté klikněte na možnost Oznámení. Poté musíme přejít do části nazvané Zobrazit náhled. Zde musíme zrušit zaškrtnutí možnosti "Zobrazit náhled při uzamčení". Náhled se tak zobrazí pouze při zapnutém telefonu. Když je obrazovka zamčená, nikdo nebude moci nahlížet a číst naše zprávy nebo odhadovat, s kterými kontakty mluvíme. Můžeme také nastavit blokování oznámení pro jednotlivé aplikace při vypnuté obrazovce. Když je telefon zamčený, můžeme například přijímat oznámení SMS a WhatsApp, ale ne oznámení Twitteru a Facebooku. Chcete-li tak učinit, přejděte zpět do Nastavení, vyberte možnost Oznámení, projděte seznam aplikací a postupně je vypněte.