Jak proměnit chytrý telefon ve webovou kameru


Proměnit chytrý telefon ve webovou kameru je možné, stačí znát správné aplikace. Tady je návod, jak na to s iPhonem a smartphonem s Androidem

Těm, kteří potřebují uskutečňovat videohovory, ať už pracovní nebo volnočasové, ale potřebují k tomu sofistikovanější a výkonnější řešení než klasický notebook v kombinaci s některou z mnoha aplikací pro videochat, jako je Skype, Zoom nebo Google Hangouts, se může hodit využití smartphonu jako webové kamery.

Připomeňme si například ty, kteří potřebují mít dvojí záběr: první pevný (skutečná webová kamera) a druhý mobilní (smartphone použitý jako webová kamera). Nebo pokud chcete nahrát videohovor a potřebujete dva záběry najednou. V takových případech je použití chytrého telefonu jako webové kamery pohodlné a užitečné, ale pouze pokud jsou splněny dva požadavky: chytrý telefon musí být rozpoznán aplikací pro videohovory, kterou chcete použít, a pokud je to možné, musí být možné jej používat také prostřednictvím bezdrátového připojení. Tímto způsobem se druhá webová kamera může volně pohybovat a nemáme mnoho omezení pro rámování. Zde se dozvíte, jak proměnit iPhone nebo smartphone s Androidem na webovou kameru.

Jak proměnit iPhone na webovou kameru 

Aplikace pro použití iPhonu jako webové kamery se jmenuje NDI HX Camera, je zdarma a vyvinula ji společnost NewTek. Jedná se v podstatě o jakýsi virtuální ovladač, který zajišťuje, aby běžné aplikace pro videohovory našly iPhone (nebo dokonce iPad) mezi dostupnými vstupními zařízeními pro video. Aplikace umožňuje připojení iPhonu přes Wi-Fi k počítači, na kterém musí být nainstalován jiný program pro uskutečnění videohovoru (Skype, Zoom, Hangouts Meet nebo jiný kompatibilní program). Mezi těmito dvěma aplikacemi je ještě třetí: počítačový klient NDI Tools, který je k dispozici pro počítače Mac i Windows.


Jak proměnit chytrý telefon se systémem Android ve webovou kameru

V systému Android můžete fotoaparát mobilního telefonu používat také jako webovou kameru pro programy videochatu. Opět potřebujete aplikaci v chytrém telefonu a program v počítači. K dispozici je mnoho aplikací, mezi nejoblíbenější patří DroidCam, která umožňuje připojení přes Wi-Fi i USB. Pokud je připojení realizováno prostřednictvím Wi-Fi, aplikace smartphonu vygeneruje IP adresu, kterou pak musíme zadat do klienta, aby mohl smartphone najít a použít jako webovou kameru. Aplikace je zdarma, ale existuje i placená verze, která má několik dalších užitečných funkcí, například zoom a možnost překlopení obrazovky.