Amazon Fire TV má nové rozhraní: jaké změny


Amazon představil nové rozhraní pro svá zařízení Fire TV: zde jsou změny a pro která zařízení je již k dispozici

Elektronický gigant pokračuje v investicích do zařízení Fire TV Stick. Tyčinky Fire TV od Amazonu jsou oblíbeným a neustále obnovovaným produktem: 25. března společnost oznámila příchod nového grafického rozhraní pro své uživatele, které následovalo po spuštění nových funkcí v prosinci 2020.

Pokud již v minulých měsících došlo k důležitým změnám, které zlepšily navigaci v rozhraní Fire TV, a to v podobě sekcí Suggest for You a Find, nyní Amazon zvyšuje nároky. V nově oznámeném rozhraní se objeví přepracovaná hlavní nabídka, která bude vypadat zjednodušeně, a funkce App Peeks pro zobrazení všech nejoblíbenějších aplikací. V současné době je nové rozhraní Fire TV k dispozici pro zařízení Fire TV Stick 4K, Fire TV Cube a Fire TV 3. generace, ale do konce roku by mohlo být dostupné i pro další zařízení.

Zjistěte více o službě Amazon Prime a dalších televizních streamovacích službách

Fire TV: jak nové rozhraní funguje

Amazon představil nové rozhraní Fire TV a označil ho za dosud největší aktualizaci své platformy. Od 25. března se uživatelé budou moci přihlásit prostřednictvím svého profilu a používat novou lištu hlavní nabídky, která má zjednodušený design a kam si mohou přidávat své oblíbené aplikace, aby k nim měli vždy zaručený rychlý přístup.

Mezi nové funkce patří App Peeks, která uživatelům umožňuje prozkoumat všechny nejoblíbenější aplikace Fire TV, a také funkce Find, která uživatelům umožňuje vyhledávat obsah podle kategorií, například televizní pořady a filmy.


Fire TV: pro jaká zařízení přichází nové rozhraní

Nové rozhraní Fire TV od Amazonu bude od 25. března dostupné i na dalších zařízeních včetně Fire TV Stick 4K, Fire TV Cube a Fire TV třetí generace. Podpora chytrých televizorů Fire TV Stick druhé generace se očekává ještě letos.


Fire TV: aktualizace z prosince 2020

Jedná se o druhou aktualizaci po té, která byla spuštěna loni v prosinci, kdy bylo rozhraní aktualizováno s výrazně vylepšeným designem. V prosinci se na domovské obrazovce Fire TV objevily nové sekce, například sekce Návrhy pro vás, kde jsou pro uživatele připraveny filmy, seriály, aplikace a hry. V části Najít byla zavedena funkce Najít, která umožňuje snadné a intuitivní vyhledávání obsahu. Důležité jsou také nové funkce pro Alexu, které uživatelům umožní snadno přepínat mezi maximálně šesti profily dostupnými pro jednu domácnost.

.