8 odpovědí na nejčastější otázky o aplikaci WhatsApp


Můžu poslat zprávu bez zadání čísla? Nebo: mohu být špehován? Zde jsou odpovědi na nejčastější otázky uživatelů aplikace WhatsApp

WhatsApp je pohodlná a rychlá služba. Aplikace pro zasílání zpráv nám umožňuje chatovat, posílat videa, dokumenty, fotografie a dokonce volat přátelům a rodině po celém světě. Aplikace byla v průběhu let několikrát aktualizována. A někteří lidé se možná ptají: Co mohu a co nemohu dělat se svým účtem?

Mnohé například zajímá: Když si udělám snímek obrazovky konverzace, dozví se to osoba, se kterou chatuju? Odpověď zní ne. Společnost WhatsApp totiž uvažuje o přidání funkce, která by uživatele upozornila, pokud někdo pořídí snímek obrazovky konverzace, a inspirovala se stejnou službou, která je již dostupná na Snapchatu. Vývojáři však prozatím tuto možnost nezapojili, a proto se nedozvíme, zda někdo uložil obrázek našich odeslaných zpráv. Mnoho lidí používá pro WhatsApp jiné číslo, aby chránili své soukromí. To není špatný nápad. Nezapomeňte, že naše číslo bude viditelné všem, kteří si ho uložili do svého adresáře. Pokud tedy nechcete, aby vás všichni rušili, a máte telefon s dvěma sim kartami, můžete zvážit použití vyhrazeného čísla pro WhatsApp.

Jak se chránit před hackery

Někdy je aplikace WhatsApp cílem kyberzločinců. Mnoho uživatelů se možná ptá: Jak mohu svůj účet chránit? Nejprve musíme zajistit, aby se náš profilový obrázek zobrazoval pouze uživatelům uloženým v adresáři. Pokud by útočník získal naše číslo, nemohl by si stáhnout naši fotografii pro své nezákonné akce. Další otázkou je, zda mohu být špehován prostřednictvím aplikace WhatsApp? Odpověď bohužel zní ano. Na iPhonu je to velmi obtížné, ale na Androidu existují aplikace, které mohou špehovat konverzace WhatsApp jiných lidí. Proto bychom si měli vždy dávat pozor na oprávnění, která vyžadují aplikace, které stahujeme. Některé z nich by mohly sloužit ke špehování.


Správa fotografií

Pokud používáme skupiny, fotografie a videa by mohly rychle zahltit paměť telefonu. Zároveň je ztráta času, když musíte odstranit otevřená média ve všech skupinách. Proto můžeme použít aplikace, jako je Siftr Magic Cleaner. Tímto způsobem vyčistíte příchozí média na svém účtu WhatsApp pomocí několika kliknutí.


Posílání anonymních zpráv

Ti, kteří mají rádi anonymitu, si jistě alespoň jednou položili otázku: Mohu poslat zprávu na číslo v aplikaci WhatsApp, aniž bych zadal svůj kontakt? Odpověď zní ano. Je zřejmé, že k tomu budeme muset použít aplikaci třetí strany. Ty existují téměř výhradně v systému Android. Jedním z nejintuitivnějších je Click2Chat. V aplikaci WhatsApp je také možné přidat osobu do skupiny, aniž by ji bylo nutné přidávat do adresáře. K tomu stačí kontakt pozvat do skupiny pomocí SMS, e-mailu nebo odkazu.

V jednom telefonu můžete používat více účtů

Pokud používáte některé chytré telefony, najdete v nich funkci duální aplikace. To je skvělé pro používání stejné aplikace se dvěma nebo více různými účty. To platí i pro aplikaci WhatsApp. Pokud nemáme duální aplikace, můžeme si vždy stáhnout Parallel Space, který bude plnit stejné funkce. Jedná se o aplikaci pro Android, která umožňuje používat více účtů v jedné aplikaci.