Co je těžba kryptoměn?

Těžba kryptoměny nebo kryptoměna je proces, při kterém se ověřují transakce pro různé formy kryptoměny a přidávají se do digitální knihy blockchainu. Těžba kryptoměn, známá také jako těžba kryptoměn, těžba altcoinů nebo těžba bitcoinů (pro nejpopulárnější formu kryptoměny, bitcoin), vzrostla jak tematicky, tak aktivně, protože samotné využití kryptoměny za posledních několik let exponenciálně vzrostlo.

Pokaždé, když je provedena transakce s kryptoměnou, je kryptoměnový miner zodpovědný za zajištění autenticity informací a aktualizaci blockchainu s transakcí. Proces těžby sám o sobě zahrnuje soutěžení s jinými kryptominery o řešení komplikovaných matematických problémů s kryptografickými hashovacími funkcemi, které jsou spojeny s blokem obsahujícím data transakce.

První těžař kryptoměny, který prolomil kód, je odměněn tím, že může autorizovat transakci, a na oplátku za poskytovanou službu si kryptomináři vydělávají malé množství své vlastní kryptoměny. Aby však byl těžař kryptoměn konkurenceschopný s jinými kryptominery, potřebuje počítač se specializovaným hardwarem.


Uznání obrázku: Wordfence


Jak začít jako těžař kryptoměn

Zatímco kryptoměna může generovat malý příjem pro těžaře kryptoměn, ve většině případů pouze ve výši dolaru nebo dvou denně pro jednotlivce, který používá vlastní vyhrazený počítačový hardware. Výdaje, jako je elektřina, připojení k internetu a výpočetní hardware, mají také dopad na čistý příjem generovaný těžbou kryptoměny.

Aby bylo možné zahájit těžbu, budou těžaři kryptoměny potřebovat specializovaný počítačový hardware se specializovaným čipem grafické procesorové jednotky (GPU) nebo integrovaným obvodem specifickým pro aplikaci (ASIC), dostatečné chladicí prostředky pro hardware, neustále připojené k internetu, legitimní softwarový balíček pro těžbu kryptoměn a členství v online burze kryptoměn i v online těžařském fondu.

Aspirující kryptominátoři by také měli vědět, že jelikož kryptoměny vzrostly jak v popularitě, tak v hodnotě, podstatně se zvýšila i konkurence a nyní zahrnuje organizace a podniky s rozsáhlejšími zdroji, než kolik může konkurovat většina jednotlivců.