7 triků pro WhatsApp, které vám usnadní život


Krátký, snadno použitelný průvodce některými triky, které vám usnadní život ve WhatsApp

WhatsApp je oblíbená bezplatná služba pro zasílání zpráv, a to především z jednoho důvodu: snadno se používá. Ne každý však ví, jak tuto aplikaci využít naplno, protože se obvykle omezuje na chatování, výměnu fotografií a videí.

WhatsApp má celosvětově více než miliardu aktivních uživatelů: jen v Indii, kde je bezpochyby nejpoužívanější aplikací pro zasílání zpráv, má přibližně 200 milionů předplatitelů. Ne všichni uživatelé této služby jsou však s aplikací obeznámeni. Často používáme WhatsApp jen k tomu, abychom se ozvali přátelům a rodině a chatovali se skupinou kolegů, a neuvědomujeme si, že služba má řadu funkcí, které mohou náš zážitek vylepšit.

Níže uvádíme několik triků, které vám pomohou využít WhatsApp na maximum, i když jste ve službě noví a o aplikacích pro zasílání zpráv toho moc nevíte.

Formátování textu

Už nějakou dobu mohou uživatelé aplikace WhatsApp formátovat písmo svého textu pomocí určitých řetězců kódu. Například vložením zprávy mezi dvě hvězdičky lze vytvořit tučné písmo. Tato metoda však není nijak rychlá. Vývojáři tedy tento problém vyřešili: nyní stačí vybrat text, který chcete upravit, a poté kliknout na tři tečky na klávesnici za tlačítky Vyjmout, Kopírovat, Vložit. A to je vše.


Vícenásobné odesílání

Když byla aplikace WhatsApp poprvé vytvořena, umožňovala odesílat pouze jednu zprávu na kontakt. Díky několika aktualizacím je však nyní možné poslat stejnou zprávu více kontaktům, a to i v rámci více skupin. To je velmi snadné, stačí vybrat napsaný text a dlouze stisknout tlačítko Další. Zobrazí se seznam vašich kontaktů a vy můžete rozhodnout, komu chcete zprávu poslat.


Odeslání vysílané zprávy

V aplikaci WhatsApp můžete také jedním klepnutím odeslat vysílanou zprávu, tj. stejnou zprávu více lidem (maximálně 256), aniž byste museli vytvářet konkrétní skupinu. Chcete-li tak učinit, jednoduše přejděte na hlavní stránku a klikněte na ikonu nabídky v pravém horním rohu. Poté v kontextové nabídce vyberte možnost Nové vysílání a pak už stačí jen vybrat všechny kontakty a je hotovo.

Email

Když uskutečníte hovor prostřednictvím aplikace WhatsApp a kontakt, kterému se snažíte dovolat, neodpovídá, máte tři možnosti: první je zrušit hovor a vrátit se na předchozí obrazovku a druhou je zkusit zavolat osobě, která hovor nezvedla. Existuje však i třetí možnost, o které ví jen málokdo: zanechat kontaktu hlasovou poznámku, a to přímo kliknutím na dostupnou možnost. Aplikace tak funguje téměř jako záznamník.

Vyhledávání GIFů

V aplikaci WhatsApp můžete posílat animované GIFy přímo z klávesnice. Chcete-li v systému Android vybrat nejvhodnější GIF, otevřete klávesnici emoji a klepněte na tlačítko vedle nápisu GIF. V levém dolním rohu obrazovky se zobrazí ikona vyhledávání: stačí na ni klepnout a pomocí klíčových slov vyhledat nejlepší GIF. Pokud jste uživatelem iPhonu, stiskněte tlačítko + (vedle okna chatu) a poté klepnutím na tlačítko pro vyhledávání GIFů v levém dolním rohu obrazovky vyhledejte požadovaný GIF.

Siri čte zprávy

Nová aktualizace aplikace WhatsApp umožňuje iPhonům s operačním systémem iOS 10.3 nebo vyšším aktivovat Siri k hlasitému čtení zpráv. Tato funkce je užitečná zejména při řízení. Chcete-li službu aktivovat, stačí použít hlasový příkaz: "Siri přečte mou poslední zprávu ve WhatsApp". Upozorňujeme však, že zprávu lze přečíst pouze jednou a Siri ji nebude opakovat.

Které chaty zabírají místo v paměti

Pokud se vrátíme k funkcím pro uživatele iPhonu, v aplikaci WhatsApp mohou uživatelé zjistit, které chaty zabírají v paměti telefonu nejvíce místa. Jedná se o užitečnou službu, zejména pokud máte skupiny, ve kterých posíláte hodně multimediálních souborů, jako jsou fotografie a videa, protože můžete okamžitě zjistit, které z nich zabírají místo v paměti, a poté odstranit nepotřebné soubory, které zahlcují úložný prostor.

Společnost WhatsApp je ve skutečnosti neustále aktualizována, aby se zlepšila její funkčnost. Nebo jejich rozšíření. Poslední se týkala obrázků: na chytrých telefonech s operačním systémem Android se nyní nezobrazuje obrázek v původní podobě, ale náhled s textem nad nebo pod ním, a to i bez otevření aplikace.