Domů : Přípony souborů : Format .pct

.pct soubor

Typ souboru 1:Picture File

Vývojář Apple
Kategorie Soubory rozvržení stránky
Formát Binary

Co je to soubor PCT?

Soubor PCT je obrázek uložený ve formátu Macintosh PICT, který byl vyvinut společností Apple v roce 1984 pro ukládání snímků pomocí technologie Apple QuickDraw. Obsahuje obrazová data v jednom ze dvou formátů, PICT 1, původním formátu, který ukládá 8 barev, nebo PICT 2, novější formát, který umožňuje tisíce barev (24 a 32bitové obrázky). PCT soubory podporují jak rastrové, tak vektorové obrázky.

Více informací

Zatímco obrazy PICT nejčastěji používají příponu souboru .PICT na počítačích Macintosh, obvykle se zobrazují s příponou ".pct" v systému Windows. Formát PICT byl do značné míry odsouzen k flexibilnějšímu formátu .PDF v systému Mac OS X.

Programy, které otevírají PCT soubory
Windows
Smith Micro Poser
Adobe Photoshop
XnViewMP
Adobe Illustrator
Corel PaintShop Pro
ACD Systems ACDSee
CorelDRAW
Corel VideoStudio
Adobe Flash
Microsoft Word
Adobe InDesign
Adobe After Effects
Adobe Premiere Pro
Adobe Fireworks
Scribus
Linux
XnViewMP
Scribus
Macintosh
Smith Micro Poser
Adobe Photoshop
XnViewMP
Adobe Illustrator
Lemkesoft GraphicConverter
Apple Preview
Adobe Flash
Adobe Photoshop Elements 2019
Adobe InDesign
Adobe After Effects
Adobe Premiere Pro
Adobe Fireworks
Scribus

Typ souboru 2:Pure Compound Text File

Vývojář N/A
Kategorie Datové soubory
Formát Text

.PCT druhá možnost

Soubor chemických dat používaný společností ChemSep, aplikace sloužící k simulaci destilačních, extrakčních a absorpčních operací; obsahuje data komponent, jako je název, index, CAS číslo, vzorec, struktura, T korelace a molekulární hodnoty.

Více informací

Data můžete importovat a exportovat z nebo do souboru PCT v aplikaci ChemSep prostřednictvím programu PCDmanager. Chcete-li získat přístup k programu PCDmanager, vyberte možnost Databanky → Data o čistých součástech (PCD / PCT), klepněte na tlačítko Upravit a vyberte možnost Importovat součást ze souboru nebo Exportovat do souboru.

POZNÁMKA: Data v souborech PCT jsou uložena v textovém formátu, zatímco soubory .PCD ukládají data v binárním formátu.

Programy, které otevírají PCT soubory
Windows
ChemSep

O PCT souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .pct a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Pure Compound Text File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj! Dělal jsem si domácí úkol o formátech obrázkových souborů a jeden z nich byl .pct. Tvůj příspěvek o něm je skvělý, chlape! Bylo opravdu dobré dozvědět se více o jeho historii a o tom, jak ho Apple vyvinul nejprve pro svou technologii. Zajímalo by mě, jak běžná je tato přípona v dnešní době a jaké má využití. Nevěděl jsem, že staré formáty umožňovaly uložit pouze 8 barev. Přijde mi úžasné, že se to za pár let rozrostlo až na tisíce. Chtěl jsem na internetu najít nějaké příklady tohoto formátu, abych si je mohl osahat zblízka. Stáhl jsem si několik obrázků a dokázal je otevřít pomocí programu Apple Preview. No, myslím, že je to stále užitečný formát! Děkuji vám za pomoc.