Domů : Přípony souborů : Format .pcd

.pcd soubor

Typ souboru 1:Pokémon Wonder Card File

Vývojář Pokémon Mystery Gift Editor
Kategorie Game Files
Formát Binary

Co je to soubor PCD?

Herní soubor používaný hernami Pokémon pro přenosné herní zařízení Nintendo DS; ukládá informace pro Wonder kartu, která může být obsažena v "záhadném daru" obdrženém od doručovatele ve hře Poké Mart; odemkne položky a události ve hře.

Více informací

Data z Wonder Card jsou uložena v Pokémon uložených hrách ( .SAV files), které jsou vytvořeny na kazetách Nintendo DS. Pokesav a editor Pokémon Mystery Gift Editor mohou upravovat soubory PCD a Pokesav je může importovat do existujících souborů SAV.

Programy, které otevírají PCD soubory

Typ souboru 2:Kodak Photo CD Image File

Vývojář Kodak
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

.PCD druhá možnost

Vlastní formát Kodak pro ukládání obrazů na fotografická CD; slouží k ukládání fotografií naskenovaných pomocí hardwaru pro zpracování fotografií Kodaks.

Více informací

Snímky CD s fotografiemi jsou obvykle skenovány v rozlišení 3072x2048 pixelů, ale mohou být naskenovány v rozlišení 6144x4096 pomocí služby Kodak Pro Photo CD. Oba formáty používají 24bitové barvy.

Soubory PCD skutečně obsahují pět kopií obrazu při různých rozlišeních a obrazy disků Pro Photo CD obsahují další šestý obrázek o velikosti 6144x4096 pixelů. Nejmenší velikost obrázku je 192 x 128 pixelů a tento obrázek se použije jako miniatura pro procházení všech fotografií na disku CD najednou.

Programy, které otevírají PCD soubory
Windows
Newera Graphics Converter Pro
XnViewMP
Corel PaintShop Pro
ACD Systems Canvas
ACD Systems ACDSee
CADSoftTools ABViewer
Corel Presentations
Corel VideoStudio
Microsoft Word
Linux
XnViewMP
Macintosh
XnViewMP

Typ souboru 3:Pure Component Data File

Vývojář ChemSep
Kategorie Datové soubory
Formát Binary

.PCD třetí možnost

Soubor chemických dat vytvořený společností ChemSep, sloupcový simulátor pro destilační, extrakční a absorpční operace; obsahuje kritické, molekulární, EOS, T korelace a další údaje pro složky, které zahrnují benzen, fenol, cyklohexanon, oxid uhličitý, anilin a brombenzen.

Více informací

Data zaznamenaná v souboru PCD se zobrazí v Mezinárodním systému jednotek (SI) s výjimkou molárních množství, která jsou zaznamenána v kmol. Data v souborech ChemSep PCD si můžete prohlédnout přes PCDmanager, který je přístupný výběrem Databanks → Pure data data (PCD / PCT). li_nk% soubory ukládají data v textovém formátu.

Programy, které otevírají PCD soubory

O PCD souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .pcd a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Pure Component Data File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Nedávno jsem do počítače iMac importoval několik obrázků pomocí jednotky CD disk a místo souborů .jpg se objevily jako soubory .pcd. Byl jsem tím opravdu překvapen a rozhodl jsem se hledat na internetu, co to znamená. Děkuji vám za úžasné a úplné vysvětlení formátu. Je opravdu úžasné, že ho vytvořila společnost Kodak pro ukládání snímků na fotografické disky CD. Nevěděl jsem, že tuto příponu mohou používat i hry s Pokémony. Když se vrátím k jeho využití pro obrázky, bylo by úžasné, kdybych mohl tyto soubory exportovat do běžných formátů, aniž bych ztratil cokoli z původní kvality. Každopádně se mi je podařilo bez problémů otevřít pomocí programu XnView MP a vizualizovat je v počítači s Windows. Zdá se mi to jako dobrá alternativa k formátu .jpg a jsem zvědav, zda se v příštích letech rozšíří.