Domů : Přípony souborů : Format .odf

.odf soubor

Typ souboru 1:OpenDocument Formula

Vývojář Oracle
Kategorie Různé soubory
Formát Zip

Co je to soubor ODF?

Soubor ODF je dokument vytvořený programem Apache OpenOffice Math, který se používá pro vytváření matematických vzorců. Obsahuje jednu nebo více matematických rovnic a může také obsahovat makra. Soubory ODF jsou založeny na standardu OASIS OpenDocument.

Více informací

ODF soubor otevřený v OpenOffice Math 4.1.3

Soubor ODF je hlavním typem souboru, který Math používá k ukládání rovnic. Soubor se nejčastěji otevírá v aplikaci Math, aby se vytvořily nebo upravily vzorce, ale lze je také importovat do jiných aplikací, zejména programů OpenOffice, například Calc nebo Impress. Když je importován do jiné aplikace, rovnice funguje jako objekt, který lze umístit do výzkumného papíru, prezentace apod.

Matematika umožňuje zadávat vzorce do souboru ODF třemi různými způsoby. Značky můžete přidat do editoru rovnic, vyberte symbol z panelu nástrojů "Prvky" nebo klepněte pravým tlačítkem na editor rovnic a vyberte symbol v kontextovém menu. Až budete hotovi se svou rovnicí, můžete ji sdílet prostřednictvím e-mailu nebo exportovat jako soubor .PDF .

POZNÁMKA: Apache OpenOffice byl dříve znám jako OpenOffice.org.

Programy, které otevírají ODF soubory
Windows
Apache OpenOffice
LibreOffice
Calligra Suite
Linux
Apache OpenOffice
LibreOffice
Calligra Suite
Android
Infraware Polaris Office for Android
Macintosh
Apache OpenOffice
LibreOffice
Planamesa NeoOffice
Calligra Suite
iOS
Infraware Polaris Office for iOS

Typ souboru 2:Battlezone Object Definition File

Vývojář Activision
Kategorie Game Files
Formát Text

.ODF druhá možnost

Soubor nastavení hry používaný programem Battlezone, 3D hra, kde hráči bojují s futuristickými bojovými vozidly; obsahuje specifikace prostého textu pro herní objekty, nazývané "třídy"; mohou definovat názvy jednotek, cíle mise, vlastnosti vozidel, přehrávače umělé inteligence, odkazy na zvukové efekty a další nastavení.

Více informací

Vzhledem k tomu, že ODF soubory jsou uloženy v textovém formátu, mohou být otevřeny a upraveny v libovolném textovém editoru. Soubory ODF jsou obvykle uloženy v adresáři Activision Battlezone. Jedná se o jeden z několika dalších souborů, které obsahují herní mapu.

POZNÁMKA: Battlezone byl vydán v roce 1998.

Programy, které otevírají ODF soubory
Windows
Activision Battlezone

Typ souboru 3:Open Document File

Vývojář OASIS
Kategorie Datové soubory
Formát Zip

.ODF třetí možnost

Obecný soubor vytvořený pomocí standardu ODF (Open Document Format); může obsahovat jeden z několika typů dat Open Document, jako jsou tabulky, text nebo prezentační data; uloženy v XML formátu OASIS Open Document Format a podporovány více aplikacemi pro produktivitu.

Více informací

POZNÁMKA: Soubory ODF jsou běžněji zobrazovány se specifickým typem rozšíření, jako například .ODT pro textové dokumenty, .ODS pro tabulky nebo .ODP pro prezentace.

Programy, které otevírají ODF soubory
Windows
Apache OpenOffice
Linux
Apache OpenOffice
odfWeave
Macintosh
Apache OpenOffice

O ODF souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .odf a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Open Document File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Co se děje? Jsem čtenářem vašeho článku o příponě .odf. Měl jsem určité pochybnosti, protože jsem o ní nedostal žádné informace. První z nich byla, které jsou programy, které je mohou otevřít. Váš seznam mi byl velkou oporou. To, že jsou v nich uvedeny všechny aplikace pro jednotlivé operační systémy, je příjemný detail. Je Planamesa NeoOffice lepší? Jako jediný je placený a zajímalo by mě, jestli umožňuje uživatelům další funkce. Přesto je také důležité si přečíst, že soubory ODF pomáhají vytvářet matematické vzorce. Obrázek, který jste tam umístil, pomohl získat celkově lepší představu. Mít možnost ukládat také makra mi pomůže mít nějaké šílené rovnice. Moc vám děkuji!