Domů : Přípony souborů : Format .odp

.odp soubor

Typ souboru :OpenDocument Presentation

Vývojář Oracle
Kategorie Datové soubory
Formát Zip

Co je to soubor ODP?

Soubor ODP je prezentace vytvořená aplikací Impress, prezentační aplikací, která je součástí aplikace Apache OpenOffice. Obsahuje prezentaci, která obvykle obsahuje titulní snímek následovaný snímky obsahu s textem, obrázky, multimediálním obsahem a efekty přechodu. Soubory ODP jsou formátovány pomocí standardu OpenDocument standardu OASIS XML.

Více informací

ODP soubor otevřený v Apache OpenOffice Impress 4.1.3

ODP soubory mohou být také vytvořeny a otevřeny open source variantou OpenOffice . Většina souborů ODP je však vytvořena programem Impress, což je jeden z několika programů dostupných v sadě OpenOffice. Je to podobné programu PowerPoint, který je k dispozici v sadě Microsoft Office. Soubor ODP je hlavním souborem, který program Impress používá k ukládání prezentací stejným způsobem, jakým PowerPoint ukládá prezentace do souboru .PPT nebo .PPTX .

Apache OpenOffice je k dispozici zdarma, což z něj činí atraktivní alternativu k aplikaci Microsoft Office. Aby se ušetřili peníze, někteří uživatelé instalují OpenOffice namísto Microsoft Office, což znamená, že namísto PPT nebo PPTX souboru může být poslán soubor ODP pro prezentaci, jako jsou přednášky, prezentace obrázků nebo obchodní prezentace. p>

POZNÁMKA: Apache OpenOffice byl dříve známý jako OpenOffice.org.

Programy, které otevírají ODP soubory
Windows
Apache OpenOffice
LibreOffice
Calligra Suite
Linux
Apache OpenOffice
LibreOffice
Calligra Suite
Macintosh
Apache OpenOffice
LibreOffice
Planamesa NeoOffice
Calligra Suite

O ODP souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .odp a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru OpenDocument Presentation, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den. Je možné zjistit, k čemu slouží přípony souborů a které programy je používají? Ukázalo se, že ve vašem článku jsou obě tyto části dobře vysvětleny. Děkuji za vysvětlení přípony souboru .odp. Protože jsem se dozvěděl více o kancelářském balíku Apache OpenOffice Suite, chtěl jsem se dozvědět více o všech jeho programech. Je zajímavé, jak je ODP podobný souborům PPTX, šablony v něm jsou také super. Musíme si uvědomit, že ne všichni lidé mají prostředky na získání Microsoft Office. I když se rozhodnou používat dokumenty nebo prezentace Google, je OpenOffice skvělou alternativou. Jeden fakt, který mě zaujal, je, jak tyto soubory používají i profesionálové. Skutečnost, že jsou multiplatformní, je ohromující. Díky!