Domů : Přípony souborů : Format .htm

.htm soubor

Typ souboru :Hypertext Markup Language File

Vývojář N/A
Kategorie Webové soubory
Formát Text

Co je to soubor HTM?

Soubor HTM je webová stránka HTML, kterou používají webové prohlížeče, například Microsoft Internet Explorer a Mozilla Firefox. Používá se k zobrazení a formátování textu a obrázků ve webovém prohlížeči. Soubory HTM obsahují značkovací kód ve formátu prostého textu.

Více informací

Soubory HTM slouží ke stejnému účelu jako soubory .HTML . Rozšíření ".htm" vzniklo s použitím softwaru pro vývoj webových aplikací společnosti Microsoft, jako je FrontPage, SharePoint Designer a Web pro výrazy.

Soubory HTM jsou mnohem méně často zobrazovány než soubory HTML.

Programy, které otevírají HTM soubory
Windows
Microsoft Notepad
Adobe Acrobat
AbiSource AbiWord
Adobe Dreamweaver
Microsoft Internet Explorer
Mozilla Firefox
Google Chrome
Richardson EditRocket
ACD Systems Canvas
Microsoft Visual Studio
Microsoft Visual Web Developer
Microsoft Works
Microsoft Excel
Microsoft Word
Nuance PaperPort
Linux
Adobe Acrobat
AbiSource AbiWord
Mozilla Firefox
Google Chrome
Richardson EditRocket
Calibre
Half-Baked Hot Potatoes
IDM UltraEdit
Android
Google Chrome
Macintosh
Adobe Acrobat
Adobe Dreamweaver
Mozilla Firefox
Google Chrome
Richardson EditRocket
Apple Safari
Microsoft Excel for Mac
Microsoft PowerPoint for Mac
Calibre
Crick Software Clicker
Thomson Reuters EndNote
Adobe ColdFusion Builder
Half-Baked Hot Potatoes
IDM UltraEdit
iOS
Google Chrome
Apple Safari

Jak otevírat HTM soubory v systému Mac

V systému macOS se HTM soubory běžně otevírají pomocí výchozího prohlížeče systému (např. Safari). Chcete-li tedy zobrazit webovou stránku vygenerovanou souborem, jednoduše poklepejte na soubor, který chcete otevřít.

Pokud chcete použít jiný než výchozí prohlížeč, klikněte pravým tlačítkem myši na soubor, vyberte možnost Otevřít v a zvolte ze seznamu vámi požadovaný prohlížeč.

Nejrychlejším způsobem otevírání HTM souborů v systému Mac, je přetáhnutí souboru přímo do okna prohlížeče (tím však přepíšete obsah aktuálně aktivní karty).

Upravte soubor HTM

Soubor HTM můžete velmi snadno upravovat pomocí textového editoru (je lepší, pokud se jedná o obyčejný editor nebo o editor, který je určen pro vytváření webových dokumentů) v systému macOS. V tomto případě se doporučuje použít TextEdit, „základní“ program pro správu textových souborů v systému Mac. Budete však muset provést malou změnu výchozího nastavení softwaru, jinak nebudete moci stránku správně zobrazit (kvůli automatickému formátování textu).

Nejprve spusťte TextEdit ze složky Více na Launchpadu macOS (ikona rakety v Docku), poté klikněte na nabídku TextEdit vlevo nahoře a vyberte z ní možnost Předvolby ... poté v otevřeném okně přejděte na kartu Otevřít a Uložit, zaškrtněte políčko Zobrazit soubory HTML jako HTML namísto formátovaného textu a zavřete okno nastavení.

V tomto okamžiku se můžete rozhodnout, zda otevřít HTM soubor přímo z okna TextEdit (prostřednictvím nabídky Soubor> Otevřít ...), nebo kliknout pravým tlačítkem myši na příslušný soubor, v místní nabídce vybrat Otevřít a vybrat možnost TextEdit ze seznamu dostupných programů.

 

Jak převést soubory HTM

Zde najdete návod, jak převést webové stránky do jiných formátů, jako jsou dokumenty PDF nebo obrázky JPG.

Soubory HTM můžete snadno převést na PDF dokumenty pomocí služby PDF Convert Online. Po přechodu na tento web (který respektuje soukromí svých uživatelů tím, že soubory, které byli nahrané na jeho server odstraní během několika hodin) klikněte na tlačítko Vybrat soubor ... a z navrhovaného panelu vyberte soubor HTM, který vás zajímá. .

Poté kliknutím na červené tlačítko Převést, zahájíte okamžitý převod. Doba převodu může trvat několik sekund. Když se dostanete na stránku s výsledky, najděte odkaz vygenerovaného PDF souboru (náhodný název následovaný příponou .pdf), klikněte na jeho odkaz a uložte otevřený PDF dokument do prohlížeče.


O HTM souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .htm a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Hypertext Markup Language File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobré odpoledne! Ve vašem článku jsem se dočetl o souborech .htm. Po prvním pozorování jsem usoudil, že to souvisí s HTML. Měl jsem pravdu haha. Poučil jste mě, že se jedná o webové stránky HTML, které používá Chrome, Edge, Firefox. Další novinkou, kterou jsem zjistil, je, že mohou obsahovat hypertextové odkazy, které ovlivňují rozložení, které se nám zobrazuje. Jsem rád, že jsem webový vývojář, vypadá to jako hromada písmenek, ale není to vůbec složité. Díky za prozrazení, jak je otevřít. Už jsem si myslel, že bude fungovat jakýkoli textový editor. Jaká je plná cena programu File Viewer Plus? Mají soubory HTML nějaké výhody oproti HTM? Děkuji za pomoc, opravdu to pro mě hodně znamená!