ZTE RedMagic 6 přichází do Evropy a je to výkonný


Čínská společnost ZTE aktualizuje svou řadu chytrých telefonů RedMagic o nový špičkový herní přístroj, který slibuje vysoký výkon, ale skvělou cenu.

Do Evropy přijde příští měsíc, ale ZTE RedMagic 6 se už teď ohání vlnou specifikací, které z něj dělají jeden z nejvýkonnějších smartphonů. Špičkový procesor, dostatek operační paměti a prémiová obrazovka jsou jen některé z vlastností, které už teď dělají nadšencům z telefonů těžkou hlavu.

Řada zařízení RedMagic od společnosti ZTE byla vždy určena pro hraní her a zaměřovala se na výkon pro prvotřídní herní zážitky. U řady 6 byla volba stejná a výsledky jsou skutečně pozoruhodné. U dvou telefonů z nové řady, základního RedMagic 6 a ještě výkonnějšího RedMagic 6 Pro, se čínský výrobce rozhodl nabídnout výkonné modely, které připomínají spíše kapesní herní konzole než chytré telefony, i když jsou mimořádně vyspělé a mají vynikající funkce.

RedMagic 6, jak oba smartphony vypadají

Mezi oběma modely, základní a profesionální verzí, je kromě barvy, stříbrné u prvního a černé u druhého, opravdu jen několik rozdílů. Co se týče ostatního: design dokonale odpovídá vkusu mnoha hráčů: LED diody, tlačítka na zadní straně a poškrábaný styl, který vynikne.

Oba jsou vybaveny výkonným SoC Qualcomm Snapdragon 888 a také výjimečným displejem. Jedná se o 6,8palcový displej AMOLED s rozlišením FHD+ a neobvyklou obnovovací frekvencí: proměnlivou až 165 Hz, spolu s 360Hz vzorkovací frekvencí dotyku. Stejná je i baterie: 5 050 mAh s podporou nabíjení až 66 W.

Odlišuje je paměť RAM u obou modelů: 12 GB (se 128GB úložištěm) u základního modelu a 16 GB (s 256GB úložištěm) u modelu Pro. Přesto je 12GB základní verze rozšířena (i když virtuálně) o kompresní systém, který podle ZTE dokáže zopakovat účinnost 16GB verze Pro. Celé to ovládá uživatelské rozhraní RedMagic OS 4.0 založené na systému Android 11.

Modul fotoaparátu je v jedné rovině s tělem a není vyvýšený. Balení doplňuje 64Mpx hlavní snímač, 8Mpx širokoúhlý snímač a 2Mpx snímač. Video je možné nahrávat až v rozlišení 8K při 30 snímcích za sekundu.

Dobrá výbava, i když v porovnání se zbytkem hardwaru nijak zvlášť působivá, jak už to u herních smartphonů bývá. Oba modely jsou také vybaveny 5G připojením (modem je integrován do Snapdragonu 888), dvěma nanoSIM, připojením NFC, 3,5mm minijackem a konektorem USB-C.


ZTE RedMagic 6, cena a datum uvedení na trh

S touto konfigurací se ZTE RedMagic 6 vydává vyzvat na stejném poli, tedy v oblasti čistě mobilního herního výkonu, známějšího konkurenta ASUS ROG 5, jehož cena se pohybuje mezi 799 a 1.Datum uvedení RedMagic 6 na trh je v Evropě, Velké Británii a USA naplánováno na 15. dubna, přičemž předobjednávky jsou k dispozici již od 9. dubna.

Cena RedMagic 6 při uvedení na trh je 599 eur, přičemž cena verze Pro mírně vzroste na 699 eur. Ve srovnání se srovnatelnými konkurenty se jedná o velmi dobré ceny.