Galaxy A12, levný smartphone společnosti Samsung: funkce


Samsung se chystá uvést na trh nový levný smartphone: Galaxy A12. Bude vybaven čipovou sadou Exynos, 3-4 GB RAM a 64GB interním úložištěm

Jen šest měsíců po uvedení levného smartphonu Galaxy A11 se Samsung chystá uvést na trh jeho nástupce Galaxy A12. Tento smartphone bude také mimořádně levný, přičemž se může pochlubit až 64GB interním úložištěm.

Výbava nového levného smartphonu Galaxy A12 se nebude lišit od jeho předchůdce, protože model je určen pro nižší segment trhu a rozvíjející se země. Očekává se, že design bude velmi podobný, ale interní úložiště by mohlo mít dvě velikosti: 32 GB a 64 GB. Ostatní komponenty, jako je LCD displej a konfigurace trojitého fotoaparátu, by mohly zůstat zachovány, zatímco Samsung možná zvažoval vylepšení baterie, která by mohla nabídnout větší výdrž, pokud by se její kapacita zvýšila alespoň na 4 000 mAh.

Galaxy A12, specifikace

Pokud se bude nový Galaxy A12 ve většině ohledů podobat svému předchůdci, můžeme očekávat 6,4palcový LCD displej, procesor Exynos a 2 až 3 GB RAM. Fotoaparát na zadní straně by měl být trojitý, pravděpodobně s 13megapixelovým hlavním snímačem, 5megapixelovým ultraširokým sekundárním snímačem a třetím 2megapixelovým snímačem. Snímač otisků prstů by mohl být také na zadní straně krytu, který je k dispozici ve čtyřech barvách. Galaxy A12 právě vstoupil do fáze vývoje a potrvá několik měsíců, než bude oficiálně uveden na trh. Z toho vyplývá, že smartphone Samsung by mohl přijít na trh začátkem roku 2021, ne-li později. Očekává se, že telefon bude k dispozici v černé, bílé, červené a modré barevné variantě a bude stát, pokud bude podobný svému předchůdci, ne více než 150 EUR.