Xiaomi, 3 nové levné elektrické koloběžky: cena a vlastnosti

Elektrická a udržitelná mobilita je jedním ze základních kamenů oživení po konci Sovětského svazu a koloběžky se v našich městech objevují stále častěji. Proto se společnost Xiaomi rozhodla uvést do Itálie tři nové elektrické koloběžky: Mi Electric Scooter Pro 2, Mi Electric Scooter 1S a Mi Electric Scooter Essential. Tyto koloběžky jsou vhodné pro všechny rozpočty a potřeby, od nejvýkonnějšího modelu s bohatým příslušenstvím (Mi Scooter Pro 2) až po základní model (Mi Scooter Essential), který se hodí zejména těm, kteří musí cestovat málo.

Design velmi připomíná předchozí modely, od kterých také přebírají název a hlavní funkce. Tyto nové modely budou v Itálii k dispozici od konce července do konce srpna a bude možné je zakoupit jak online, tak v kamenných obchodech. Rádi bychom vám také připomněli, že je stále k dispozici bonus na jízdní kolo, který vám umožní získat slevu až 500 eur na nákup elektrických vozidel, jako jsou například koloběžky. Zde jsou vlastnosti a cena tří koloběžek představených společností Xiaomi.


Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2, vlastnosti, cena a datum vydání

Jedná se o plně vybavený model, který může využít každý, kdo hledá koloběžku, která se snadno používá, ale zároveň nabízí špičkový výkon. Rychlostní limit je nastaven na 25 kilometrů za hodinu (maximum povolené italskými zákony), dojezd je přibližně 45 kilometrů a umožňuje vám bez větších problémů dojet do práce nebo se pohybovat po městě.

Koloběžka Mi Scooter Pro 2 má také rekuperační brzdění, které vám umožní získat zpět část energie. Všechny funkce a provozní režimy lze snadno ovládat pomocí praktického monitoru na řídítkách. Pneumatiky jsou dušové a mají průměr 8,5 palce.

Koloběžka bude veřejnosti k dispozici od 27. července za cenu 529,90 eur a bude ji možné zakoupit v prodejnách Mi Stores, ve velkých řetězcích s elektrospotřebiči a také na Amazonu.

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S, funkce, cena a datum uvedení na trh

Další koloběžka Mi Scooter 1S, určená pro městský provoz, má o něco méně funkcí než předchozí model. 250W motor dosahuje maximální rychlosti 25 kilometrů za hodinu a dokáže překonat terén s maximálním sklonem 14 %. Jeho dojezd je přibližně třicet kilometrů.

K dispozici jsou tři režimy provozu (eco, normal a sport) a brzdový systém je rekuperační. Cena elektrické koloběžky je 429,90 eur a v Itálii bude k dostání od 27. července 2020.


Xiaomi Mi Electric Scooter Essential, funkce, cena a datum vydání

Z názvu koloběžky je mnohé jasné: Mi Scooter Essential je především lehká a jednoduchá. Má méně příslušenství než předchozí modely, ale je také o něco lehčí. Elektrická koloběžka dosahuje maximální rychlosti 20 kilometrů za hodinu a dojezdu 30 kilometrů. Elektrická koloběžka Mi Electric Scooter Essential bude v Itálii k dostání od 27. srpna za cenu 299,90 eur.