Dugout: fotbalová sociální síť, která chce válčit s Facebookem


Vznikla první sociální síť určená pro fotbalové fanoušky, aby jim neunikla jediná novinka na hřišti i mimo něj. Mezi Italy Milán, Řím a Juve

Fotbalový zápas už netrvá jen 90 minut. Díky sociálním médiím se můžeme téměř každou vteřinu dozvědět, co naši oblíbení hráči dělají na hřišti i mimo něj. Dugout byl vytvořen proto, aby vám neunikl jediný okamžik ze života vašich oblíbených hráčů.

Dugout a výzva Facebooku. Dugout není pouhý akumulátor zpráv, videí a statistik o našem oblíbeném týmu nebo hráčích. Jedná se o skutečnou sociální síť, která všem členům zaručí exkluzivní obsah. Videa, rozhovory a zajímavosti, které po dobu prvních 24 hodin nenajdete nikde jinde na síti. Cílem připojených klubů, z nichž některé mají v organizační struktuře sociální sítě i své správce, a samotných zakladatelů je konkurovat ostatním sociálním sítím, zejména Facebooku a Instagramu.

Kdo je v Dugoutu?

Kate Burnsová, bývalá výkonná ředitelka společností Google, AOL a Buzzfeed, byla zvolena výkonnou viceprezidentkou společnosti Dugout. Tato sociální síť je zaměřena zejména na cílovou skupinu "mileniálů" a snaží se přitáhnout většinu reklamy související s fotbalem. Sociální síť se zaměřuje i na nové trhy a není náhodou, že jedním z osmi aktuálně dostupných jazyků (včetně italštiny) je indonéština. Z italských týmů jsou v současné době přítomny Řím, Juventus a Milán. Na evropské úrovni jsou přítomny Arsenal, Chelsea, Barcelona, City, PSG a Bayern Mnichov. Mezi partnery patří: Gareth Bale, Alexis Sanchez, Edinson Cavani, Joe Hart a především Neymar. Stačí se podívat na jeho čísla na Facebooku a Instagramu, abyste pochopili, jakou komerční návratnost by mohl mít výrazný úspěch Dugoutu.


Jak Dogout funguje?

Nejprve se musíme zaregistrovat. To můžeme provést přidružením našeho účtu na Facebooku, Twitteru, Googlu nebo e-mailem. Dugout má domovskou stránku, kde najdete všechny nejnovější zprávy a videa. Dále je zde osobní stránka, kde si můžeme vytvořit seznam svých oblíbených hráčů a týmů, aby nám v jejich referencích nic nechybělo. Jejich výběr je poměrně jednoduchý, stačí je vybrat ze seznamu. Nakonec je zde sekce Profil, která je stále velmi jednoduchá a kde si můžete zobrazit zprávy filtrované podle vašich zájmů.