WhatsApp Web a WhatsApp Desktop: Rozdíl


Oblíbený chat WhatsApp lze používat i na počítači - jaké jsou rozdíly mezi WhatsApp Web a Desktop

Chytrý telefon není jediným zařízením, které umožňuje používat aplikaci WhatsApp k chatování s kontakty. Pokud chcete chatovat na počítači, můžete použít WhatsApp Web nebo WhatsApp Desktop.

Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma alternativními způsoby používání aplikace WhatsApp spočívá ve způsobu připojení a používaných nástrojích. Aplikace WhatsApp Web umožňuje připojit se k účtu chatu pomocí oblíbeného prohlížeče. WhatsApp Desktop je skutečná počítačová aplikace dostupná pro zařízení se systémem macOS i Windows, kterou si stáhnete a nainstalujete do počítače. V obou případech musíte mít pro používání chatu nainstalovaný a spuštěný smartphone s aplikací WhatsApp. Pokud je váš smartphone odpojen, synchronizace s účty v počítači nemůže proběhnout a vy nebudete moci používat aplikaci WhatsApp Web nebo aplikaci pro počítače.

WhatsApp Web: Co to je a jak ji používat

WhatsApp Web je bezplatná online aplikace založená na prohlížeči, která představuje bezpečný způsob, jak používat aplikaci pro zasílání zpráv z počítače přímo z prohlížeče. Aby to fungovalo, musíte se propojit se svým účtem WhatsApp pomocí praktického kódu Qr.

Pro propojení s účtem otevřete webovou stránku WhatsApp v prohlížeči, jako je Chrome, Safari nebo Edge. Na obrazovce se zobrazí kód Qr, který slouží ke spárování účtu pomocí aplikace v chytrém telefonu.

Po otevření aplikace v telefonu klepněte na tři tečky v pravém horním rohu, pokud používáte chytrý telefon se systémem Android, nebo na Nastavení pro iPhone a vyberte možnost Připojená zařízení > Připojit zařízení. Tím se otevře obrazovka, která vám umožní naskenovat kód Qr v prohlížeči a automaticky propojit oba účty.

Po dokončení spárování účtu WhatsApp ze smartphonu a prohlížeče se synchronizují všechny konverzace v aplikaci. Veškeré zprávy odeslané nebo přijaté ve smartphonu se zobrazí také v počítači.


WhatsApp Desktoppodívejte se, co to je a jak ji používat

WhatsApp Desktop je aplikace, kterou lze stáhnout do počítače, ale pro správnou funkci vyžaduje spárování s účtem aplikace ve smartphonu. Aplikace je k dispozici jak pro počítače se systémem Windows 8.1 nebo novějším, tak pro macOS 10.10 a novější.

Nejprve je třeba stáhnout desktopovou aplikaci z oficiálních webových stránek WhatsApp na této adrese a vybrat si verzi pro Windows nebo Mac. Po dokončení stahování otevřete soubor a podle pokynů jej nainstalujte do počítače.

Po dokončení instalace se otevře aplikace WhatsApp Desktop, která stejně jako webová verze nabízí kód Qr ke skenování. Postup je vždy stejný, otevřete aplikaci WhatsApp ve smartphonu a vyhledejte položku Připojená zařízení, vyberte možnost připojení nového zařízení a naskenujte kód Qr. Oba účty se opět automaticky synchronizují a můžete chatovat z počítače.