WhatsApp, jak posílat zprávy neregistrovaným kontaktům


WhatsApp umožňuje posílat zprávy cizím lidem, kteří nejsou zaregistrováni ve vašem adresáři. Zde je návod

Jedním z velkých omezení aplikace WhatsApp je, že zprávy můžete posílat pouze lidem z adresáře. Pokud potřebujete poslat obrázek nebo video novému kolegovi nebo někomu, koho jste poznali ve škole nebo na univerzitě, musíte si jeho číslo nejprve zaregistrovat v adresáři telefonu, i když to nechcete, abyste ušetřili čas. Jedná se o poměrně nepříjemné omezení, které však lze překonat jednoduchým trikem.

Málo lidí o tom ví, ale je možné kontaktovat lidi ve službě WhatsApp bez registrace jejich telefonního čísla v adresáři. Stačí použít prohlížeč v chytrém telefonu nebo počítači a zadat konkrétní adresu URL. Základem je správně zadat adresu do vyhledávacího řádku prohlížeče. Samozřejmě je to zcela legální a vyvinula to společnost WhatsApp. Nebudeme vám doporučovat instalaci aplikací třetích stran, které mohou vyžadovat oprávnění k přístupu k citlivým částem vašeho smartphonu.

Jak posílat zprávy cizím lidem ve WhatsApp

Postup, který vám vysvětlíme, platí pro všechny typy zařízení: počítače, tablety i smartphony. Málokdo si to uvědomuje, ale každé číslo má odkaz na aplikaci WhatsApp, který lze použít k přímému kontaktu s uživatelem. Jak vytvoříte tento odkaz? Je to velmi jednoduché. Začněte obecným odkazem a přidejte telefonní číslo včetně předvolby země.

Obecný odkaz je https://wa.me/. Za lomítko je třeba doplnit telefonní číslo s předvolbou oblasti. Pokud je například telefonní číslo 3904040 (zcela vymyšlené číslo), url adresa, kterou je třeba zadat do prohlížeče, je https://wa.me/39390404040. Po stisknutí klávesy enter se zobrazí stránka s rozhraním API aplikace WhatsApp a textem na obrazovce, který zní "Zasílání zpráv "telefonní číslo" ve službě WhatsApp". Stisknutím tlačítka Zprávy otevřete chat v aplikaci WhatsApp a můžete odeslat zprávu, aniž byste museli registrovat své telefonní číslo.

Jak již bylo zmíněno, postup funguje na jakémkoli zařízení. Na počítači doporučujeme nainstalovat aplikaci WhatsApp Desktop, která proces urychlí.