The Christie Affair: nová minisérie o Agathě Christie


Nová televizní minisérie o životě spisovatelky detektivek Agathy Christie je na cestě: vše, co zatím víme

Život slavné spisovatelky detektivek Agathy Christie se brzy promění v televizní seriál. The Christie Affair vypráví o ztracených dnech spisovatelky a bude vycházet z připravovaného stejnojmenného románu Niny de Gramont.

Zpráva o minisérii již vzbudila zájem spisovatelčiných fanoušků, kteří doufají, že se nové inscenace brzy dočkají. Zatím víme, že britská scenáristka Juliette Towhidiová začala spolupracovat s televizí Miramax na minisérii o Christie a konkrétní epizodě jejího života, kdy zmizela ze svého domu v Sunningdale v hrabství Berkshire, dokud se její auto nenašlo na vrcholu křídového lomu. Miramax bude minisérii produkovat společně s Ellen Goldsmith-Veinovou, Richem Greenem a DJ Goldbergem ze společnosti Gotham Group.

Aféra Christie: děj

Minisérie The Christie Affair pojednává o konkrétní epizodě ze života slavné spisovatelky detektivek. Příběh se odehrává na konci roku 1926, kdy ji její manžel Archie požádal o rozvod, aby mohl pokračovat v milostném poměru s jinou ženou.

Christie na to reagovala tak, že opustila svůj dům v Sunningdale a zanechala sekretářce dopis, že je na cestě do Yorkshiru. Po jedenácti dnech, kdy o ní nebyly žádné zprávy, bylo spisovatelčino auto nalezeno v křídovém lomu. Christie se naopak skrývala v lázeňském městečku Harrogate pod jménem milenky svého manžela.

V knize se Agatha a její rivalka spojí proti Archiemu ve světě, kde není nouze o stíny a temnotu, ale jehož podstatou je zdrcující láska, omezení ženského stavu a samozřejmě záhadná vražda. Stejně jako ty, které musí řešit postavy Christie v jejích knihách.


Aféra Christie: prohlášení

Román Niny de Gramont je pouze výchozím bodem pro minisérii, která zaujala společnost Miramax. Marc Helwig ze společnosti Miramax Television ve svém prohlášení uvedl: "Nina de Gramont napsala překvapivě inteligentní, mnohovrstevnatý a poutavý román, který nabízí fascinující pohled na neuvěřitelný a zvláštní příběh zmizení Agathy Christie."

K napsání scénáře, na němž spolupracuje i Towhidiová, Helwig řekl: "Tento příběh připomíná jedno z tajemných děl Christieové a my jsme nadšeni, že můžeme ve spolupráci s Juliette Towhidiovou a našimi partnery z Gotham Group přenést na plátno poutavou záhadu této vraždy."