Amazon Alexu lze nyní ovládat takto


Virtuální asistentka Amazonu nyní lépe rozpoznává přirozený jazyk a lze ji nyní ovládat pomocí nových personalizovaných frází.

S novou aktualizací je Amazon Alexa ještě chytřejší. Hlasová asistentka giganta založeného Jeffem Bezosem je nyní schopna porozumět frázím zadaným uživatelem, což umožňuje přesné a cílené ovládání chytré automatizace domácnosti, která se přizpůsobuje potřebám uživatelů v domácnosti.

Přestože se jedná o jednu z nejdůležitějších novinek pro ty, kteří se na digitální asistentku denně spoléhají, hlasové příkazy jsou jen jednou z funkcí oznámených během nedávné akce Alexa Live 2021. Virtuální akce, která se konala minulý týden, je určena výhradně vývojářům dovedností, výrobcům zařízení a začínajícím firmám z oboru, které se chtějí zapojit do práce s umělou inteligencí, jež zařízení řídí. Nejnovější aktualizací se Amazon snaží jít nad rámec základních funkcí a poskytuje správné nástroje, které Alexe umožňují větší integraci do každodenního života uživatelů.

Amazon Alexa, nové příkazy

Nejnovější aktualizace umožňuje Alexe porozumět sedmi různým přizpůsobeným frázím, které lze použít k plné správě veškerého chytrého domácího příslušenství připojeného k hlavnímu zařízení. Nejnovější aktualizace umožňuje, aby Alexa rozuměla sedmi různým personalizovaným frázím, kterými lze plně ovládat veškeré příslušenství chytré domácnosti připojené k hlavnímu zařízení. Pro spuštění předem naprogramovaných rutin stačí vyslovit spouštěcí frázi, jednu z těch, které jsou zaznamenány prostřednictvím aplikace pro chytré telefony a tablety připojené k chytrým reproduktorům.

Díky vícejazyčné podpoře, která je dalším přírůstkem poslední série vylepšení, lze fráze nastavit v italštině nebo v jiném jazyce. Díky tomu je stále snazší využívat potenciál Alexy v každém aspektu každodenní rutiny.


Amazon Alexa, další nové funkce

Mezi nejzajímavější z dalších představených funkcí patří možnost získávat návrhy, které dovednosti nainstalovat, na základě nejčastějších požadavků, které uživatel vznáší na svého výhradně hlasového osobního asistenta, tedy Echo nebo Echo Dot. Kromě toho je zde i další, čistě komerční možnost, a to možnost přijímat návrhy na nákup - samozřejmě prostřednictvím e-shopu Amazonu - produktů nebo služeb v souladu s používanými dovednostmi chytrého asistenta.

Díky lepšímu porozumění přirozenému jazyku je Alexa stále více schopna porozumět požadavkům uživatelů, a to i těm méně přímým, což umožňuje hlubokou interakci mezi člověkem a strojem. To platí i pro hlas Alexy, který se nyní skládá ze dvou částí. Byl přátelsky pokřtěn jako "Ziggy" a jedná se o mužskou "podobu", kterou lze použít vyslovením příkazu "Alexo, změň hlas". Stačí si jen vybrat ten, který nám nejlépe vyhovuje.