Sexting a žhavé zprávy, technologie zlepšují život


Výzkumná studie zjistila, že každodenní posílání "pikantních" zpráv má pozitivní vliv na sexuální aktivitu v životě mnoha párů

Existuje mnoho způsobů, jak se pokusit vyřešit problémy ve vztahu. A jedním z nich může být sexting. Podle nedávného průzkumu by každodenní posílání sexuálně explicitních zpráv, obrázků a videí mezi partnery přineslo větší uspokojení při milování.

DrEd.com provedl tento neobvyklý, ale zajímavý výzkum vztahu mezi sextingem a životem pod peřinou. Internetový obchod, který se specializuje na prodej zdravotnických výrobků, provedl rozhovory s 2000 lidmi: 1000 Američanů a 1000 Evropanů. Výsledky potvrdily existenci vztahu mezi sexuálním uspokojením a posíláním "zakázaných" zpráv. Podle údajů ze studie se 61 % respondentů, kteří sexting provozují denně, cítí spokojeněji.

Malé rozdíly mezi muži a ženami

Podle údajů jsou ve výměně "intimních" snímků nejaktivnější ti nejmladší, zejména ve věkové skupině 18 až 24 let. Dokonce i ti méně "citliví" prohlásili, že se uchýlí k sextingu. A kdo z mužů a žen posílá nejpikantnější zprávy? Určitě muži. Podle výsledků studie však něžné pohlaví sextingem nepohrdá. Ve skutečnosti jsou rozdíly mezi muži a ženami, pokud jde o procenta, minimální.


Sexting je praktikován spíše v dlouhodobých vztazích

Zajímavá je také část, v níž se výzkum zaměřuje na vztah mezi posíláním žhavých zpráv a typem romantického vztahu. Muži i ženy dávají přednost sdílení "svých dobrot" s dlouhodobým partnerem. A kdo z Američanů a Evropanů má navrch? S 40 % mužů a 36 % žen ve věkové skupině 18-24 let "vítězí" Američané. Poslední pozoruhodný fakt, který je popravdě řečeno trochu zřejmý, se týká nechtěného sextingu. Sexting je znepokojivý fenomén, jak dokládá řada případů ve zprávách. Ale někdy, pokud se používá chytře, může být také schopen zlepšit život páru. Alespoň podle této studie.