Proč se WhatsApp Web nepřipojí


Pokud WhatsApp Web nefunguje, může to mít několik příčin: problém s domácím internetem nebo downgrade aplikace

WhatsApp Web je prohlížečová verze oblíbené služby pro zasílání rychlých zpráv. Jen málo lidí používá WhatsApp Web, protože jen málo lidí zná jeho funkce. Například pokud chceme uložit do počítače fotografie a videa, která nám byla zaslána prostřednictvím chatu.

Někdy se však může stát, že se aplikace WhatsApp Web nepřipojí a není možné ji používat. Webová verze aplikace WhatsApp je kompatibilní se všemi oblíbenými prohlížeči: Chrome, Firefox, Opera, Safari a Edge. Chcete-li ji použít, musíte nejprve spustit průvodce, který vyžaduje načtení kódu QR z chytrého telefonu. Pokud se aplikace WhatsApp Web nepřipojí, je problém buď s připojením k počítači, nebo se samotnou službou a nad seznamem chatů se zobrazí zpráva "Počítač není připojen".

WhatsApp Web se nepřipojuje kvůli problémům s připojením

Protože aplikace WhatsApp Web běží na normální kartě prohlížeče, a ne prostřednictvím aplikace ve smartphonu, připojení, které používá k práci, není z vaší SIM karty nebo mobilního operátora, ale z domácí sítě Wi-Fi. Pokud dojde k problému s pevným připojením, nebudete se moci připojit k serverům WhatsApp. Nejdříve byste měli odpojit napájecí kabel routeru alespoň na 30 sekund a poté jej znovu zapojit. Pokud to nefunguje, je někdy nutné zavolat servisní oddělení poskytovatele připojení k internetu.


WhatsApp Web se nepřipojuje k firemní síti

Speciálním případem jsou firemní sítě, například v kancelářích velkých společností, na univerzitách nebo v jiných veřejných institucích. V takovém případě může být síť filtrována a automaticky zabránit přístupu na určité stránky, včetně aplikace WhatsApp. Službu nebudeme moci používat.


WatsApp Web se nepřipojuje kvůli problémům se službou

Nakonec je také možné, že naše připojení je v pořádku a není žádný problém s připojením, ale WhatsApp Web přesto nefunguje. V tomto případě je nejpravděpodobnějším důvodem výpadek služby WhatsApp, takže jediné, co můžeme udělat, je odpojit se od nabídky se třemi svislými tečkami a pokusit se znovu připojit. Pokud nefunguje, jedná se o problém aplikace WhatsApp a měli bychom počkat na jeho odstranění.