PS5, web ukazuje cenu konzole: tady je, kolik bude stát


Online web Play-Asia odhaluje možnou cenu PlayStation 5: bude vyšší, než se očekávalo, a bude stát více než 500 eur

Po prezentační akci, která se konala 11. června, jsou o PlayStation 5 stále skryty pouze dvě informace: datum vydání a cena. Zatímco o PlayStationu 5 víme, kdy bude přibližně vydán (Vánoce 2020, pravděpodobně mezi koncem listopadu a začátkem prosince), o ceně zatím nevíme nic. Společnost Sony nechtěla poskytnout příliš mnoho informací o tom, kolik bude PlayStation 5 stát: Jim Ryan, prezident společnosti Sony PlayStation, vypustil jen několik slov: "Cena PlayStation 5 bude přiměřená."

Interpretace slov generálního ředitele společnosti PlayStation je složitá: PS5 má komponenty, které zajišťují vysoký výkon, ale zároveň jsou drahé. Počínaje diskem SSD, který byl vyroben speciálně pro tuto konzoli a zajišťuje prakticky nulovou dobu načítání. Uprostřed všech těchto pochybností se přidává další: internetový obchod Play-Asia otevřel předobjednávky na PS5 a ovladač Dual Sense a odhalil možnou cenu konzole. Jde o cenu, která s největší pravděpodobností uživatele nepotěší: 699 USD.

Tuto informaci je třeba brát s nezbytnou rezervou: především v minulých dnech Amazon UK také zahájil předobjednávky uvedením ceny 599 GBP, ale o několik hodin později přišla oprava popírající, že jde o oficiální cenu. V tomto případě však web Play-Asia nejprve zveřejnil cenu PS5 a poté ji zatajil. Proč? Možná proto, že to byla chyba.

Kolik bude stát PS5, skutečná analýza

Dokud společnost Sony neprozradí cenu PS5, je možné pouze spekulovat. Abyste nenaletěli falešným zprávám, musíte nejprve provést analýzu, která zohlední náklady na jednotlivé komponenty. Abychom pochopili, jaká bude cena PlayStation 5, musíme začít u ceny hardwarových komponent. Společnost Sony by musela vynaložit 400 až 450 eur jen na nákup "surovin" pro novou konzoli, plus náklady na marketing a reklamu. PS5 bude pravděpodobně stát více než 500 eur. Digitální edice PS5 je však jiný příběh, protože absence Blu-Ray mechaniky pravděpodobně sníží její cenu na necelých 500 liber.

Stránky Play-Asia také odhalily možnou cenu ovladače Dual Sense a opět to nejsou dobré zprávy: je to více než 70 liber, mnohem více než Dual Shock pro PS4.


Kdy bude oznámena cena konzole PS5

Dokud se společnost Sony sama nerozhodne odhalit cenu konzole, budeme i nadále podléhat mnoha domněnkám různých fám. Zatím není známo přesné datum, kdy bude cena systému PS5 zveřejněna. Společnost Sony nás pouze ujistila, že až do uvedení konzole na trh bude každý měsíc pořádat akce, na kterých bude odhalovat další podrobnosti o PS5. Možná se v červenci dozvíme cenu a datum uvedení na trh.