Everysight Raptor, brýle s rozšířenou realitou pro cyklisty


Brýle s rozšířenou realitou Raptor od společnosti Everysight jsou navrženy tak, aby cyklistům a triatlonistům poskytly výhodu při zlepšování výkonnosti, kondice a zdraví

Chytré brýle pro cyklistiku nejsou žádnou novinkou, ale obvykle mají jeden zásadní problém: nositelný zorník částečně zakrývá výhled. V lepším případě je to otrava, v horším riziko. Společnost Everysight přišla s technologií, která tento problém řeší.

Brýle pro rozšířenou realitu Raptor jsou stále ve vývoji, ale jejich funkce jsou nyní veřejně dostupné. V tomto chytrém zařízení se údaje promítají na průhledné displeje na čočkách: cyklista nemá ve výhledu žádná "slepá místa" a dostává informace o trase, rychlosti, tepové frekvenci a další údaje důležité pro jeho trénink. Raptory jsou také schopny zaznamenat výkon ve formátu HD (se zvukem) a později jej zkontrolovat, aby bylo možné ještě vylepšit ty detaily, které mohou rozhodnout o vítězství nebo porážce.

Raptor, vlastnosti a funkce brýlí pro rozšířenou realitu

Tajemství brýlí Raptor spočívá v patentované technologii BEAM společnosti Everysight, průhledné obrazovce, která překrývá informace ve vysokém rozlišení v reálném čase - shromážděné externími senzory - přímo před očima uživatele. Tyto informace zahrnují informace o trase krok za krokem, čas, vzdálenost, rychlost, tepovou frekvenci, kadenci a výkon a další údaje, které minimalizují namáhání očí. Cyklisté si mohou zvolit také ovladač umístěný na řídítkách, hlasové povely a dotykový panel umístěný na bocích Raptoru, který nabízí další ovládací funkce včetně map, hlasitosti, jasu, komunikace a dalších. Kamera zaznamenává video ve vysokém rozlišení prostřednictvím speciální aplikace pro iOS a Android, které lze po jízdě nahrát a analyzovat. A možná se o ně podělíte s přáteli a/nebo fanoušky prostřednictvím libovolné sociální sítě.

(převzato z YouTube)


Jak získat Raptory na zkoušku

Reptory Raptor AR také umožňují synchronizovat data s řadou fitness trackerů a cyklistických aplikací třetích stran, Everysight však zatím jejich seznam neposkytl. Společnost Everysight zatím neoznámila ani datum uvedení těchto inovativních chytrých brýlí na trh. Existuje však možnost je poprvé vyzkoušet: zaregistrujte se do programu Test Pilot. Ti z vás, kteří cvičí alespoň 12 měsíců, používají počítač, aby viděli, co dělají, a fitness tracker aplikace pro kontrolu srdečního tepu, se mohou přihlásit na webových stránkách Everysight a doufat, že budou do testu vybráni: čas máte do 23. prosince. Pokud jste nebyli vybráni, nezoufejte, příští rok před oficiálním uvedením Raptoru AR na trh proběhnou další testy.

Některá videa v této části byla převzata z internetu, a jsou proto považována za veřejně dostupná. Pokud mají účastníci těchto videí nebo autoři námitky proti jejich zveřejnění, stačí požádat o jejich odstranění zasláním e-mailu na adresu: [email protected]. Video co nejdříve odstraníme.

.